Humalog Mix 25 Kwikpen Kullanıma hazır Süspansiyon İçeren Enjeksiyon Kalemi

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi İnsülin lispro olan Humalog Mix 25 Kwikpen Kullanıma hazır Süspansiyon İçeren Enjeksiyon Kalemi, kandaki şeker seviyesini düşürerek çalışan diyabet (şeker hastalığı) ilacı olup, İnsülinin hızlı etki gösteren bir formudur.

Humalog Mix 25 Kwikpen Kullanıma hazır Süspansiyon İçeren Enjeksiyon Kalemi Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kandaki şeker seviyesini düşürerek çalışan diyabet (şeker hastalığı) ilacı olup,
 3. Yemekten önceki 15 dakika içerisinde kullanmalısınız.
 4. Şayet karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa; kullanmadan önce hekiminize bildiriniz. Doz ayarlaması gerekebilir.
 5. Yüksek kan şekeri (hiperglisemi) belirtileri olan, artan susuzluk, iştah kaybı, mide bulantısı, uyuşukluk hali, ağız kuruluğu, kuru cilt ve idrar yapımından artış ve benzeri belirtilerden herhangi biri görüldüğünde kan şekeriniz yükseldiğinin göstergesidir.
 6. Kan şekerinizin aşırı düşmesine izin vermeyiniz. Alkol kullanma, çok fazla egzersiz yapma, aşırı stres ve öğün atlama ve benzeri vakıalar kan şekerinizin normalin altına düşmesine sebep olur. Bundan dolayı günlük yaşamınızda bunlara dikkat etmeniz gereklidir. Kan şekeri seviyesinin düştüğünün (hipoglisemi)  belirtileri olan açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), bayılma veya koma vakıaları için yanınızda daima şeker veya şeker içeren bir yiyecek bulundurmalısınız.
 7. Kullanmadan önce ağızdan alınan diyabet ilaçları da dahil olmak üzere diğer kullandığınız tüm ilaçların listesini hekiminize bildiriniz.
 8. Alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı şeker seviyesinin tehlikeli derecede düşmesine neden olur.
 9. Enjeksiyon kalemi veya kartuşu asla hiç kimse ile paylaşmayınız. Enjeksiyon kalemleri veya kartuşlar hepatit veya HIV (AIDS) hastalıklarının kişiden kişiye geçmesine neden olabilir.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Humalog Mix 25 Kwikpen Kullanıma hazır Süspansiyon İçeren Enjeksiyon Kalemi’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Sadece deri altına enjekte edilerek uygulanır.
 3. Etkisinin çabuk başlaması nedeniyle, genellikle yemekten hemen önce kullanılmalıdır. Gerektiğinde yemekten hemen sonrada uygulanabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacı enjekte ettiğiniz yerde kaşıntı , kızarıklık veya şişme varsa hekiminize bildiriniz.

 

Etken Maddesi: İnsülin lispro
Ticari-Jenerik ismi: Humalog Mix 25  Kwikpen Kullanıma hazır Süspansiyon İçeren Enjeksiyon Kalemi

Humalog Mix 25 Kwikpen Kullanıma hazır Süspansiyon İçeren Enjeksiyon Kalemi Yasal prospektüs bilgisi için ilaç firması sitesini incelemelisiniz.

Humalog Mix 25 Kwikpen Kullanıma hazır Süspansiyon İçeren Enjeksiyon Kalemi Yasal prospektüs bilgisi için ilaç firması sitesini incelemelisiniz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.