GAMAFLEX 400 mg Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Fenprobamat olan GAMAFLEX 400 mg Draje,  ağrılı kas spazmalarının (kas kasılmaları) tedavisi ve ağrının hafifletilmesinde etkili kas gevşeticidir. Eklem romatizması, bel bölgesindeki yerleşik ağrı, burkulma ve zedelenmeden dolayı meydana gelen ağrı, boyun eğriliğinden dolayı meydana gelen boyun ağrısı, siyatik sinir ağrısı, felçli hastalarla görülen kas spazmları, elektroşok iyileştirilmesi öncesinde, diş çekimi öncesi ve sonrası ağrılı çene kasılmaları   vakıalarında ve aşırı yorgunluğa, strese veya travmaya bağlı kas ağrılarında  uygulanır.

GAMAFLEX 400 mg Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ağrılı kas spazmalarının (kas kasılmaları) tedavisi ve ağrının hafifletilmesinde etkili kas gevşeticidir.
 3. Gebelik veya emzirme dönemindeyseniz veya böbrek veya karaciğer yetmezliğiniz, çizgili kas zayıflığı, porfiri hastalığınız veya solunum yetmezliğiniz varsa kullanmak sakıncalıdır.
 4. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse ilacı kullanmayı bırakıp doktor ile görüşünüz.
 5. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 6. Kullanımı fiziksel gücü ve zihinsel uyanıklığı azaltacağından,  araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 7. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. 65 yaş üstü hastalarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılması sakıncalı olduğundan hekiminize sormadan kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

GAMAFLEX 400 mg Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her dozu  bir bardak dolusu su ile beraber tok karnına yutunuz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uyku hali, halsizlik, yorgunluk, bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi ve deri döküntüleri yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Fenprobamat

Ticari-Jenerik ismi: GAMAFLEX 400 mg Draje

Son arananlar

One thought on “GAMAFLEX 400 mg Draje

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.