Fungecyl Pomat

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Undesilenik asit- Çinko undesilinat-Kalsiyum laktat olan Fungecyl Pomat, hücre duvarında yapısal ve işlevsel bozukluklara sebep olan  mantarların, cilt üzerinde büyümelerini engelleyerek, üremesini geciktiren, iltihap ve tahrişi gideren, damarları büzücü etkisi olan bir preparattır. El ve ayak parmak aralarında meydana gelen mantar hastalıkları; kasıklarda ve koltuk altlarında görülen mantar hastalıkları; derinin kıvrımlı yerlerinde, tırnaklarda ve seyrek olarak da iç organlarda görülen mantar hastalıkları tedavisinde uygulanır.

Fungecyl Pomat Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. El ve ayak parmak aralarında meydana gelen mantar hastalıkları; kasıklarda ve koltuk altlarında görülen mantar hastalıkları; derinin kıvrımlı yerlerinde, tırnaklarda ve seyrek olarak da iç organlarda görülen mantar hastalıkları tedavisinde uygulanır.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz.Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 5. Tedavi başladıktan sonra iki üç gün içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse veya daha da kötüleşirse derhal hekiminize başvurmalısınız.
 6. Bu ilacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Fungecyl Pomat’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı akşamları kullanmanız daha etkilidir. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip iyice kurulamalısınız. İlacı  tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle masaj yaparak iyice yediriniz. Daha sonra üzerine pudra serpiniz. Sabah cildinizi sabunlu su ile yıkayarak temizleyiniz ve iyice kuruladıktan sonra tekrar pudra serpiniz. Şayet tedavi edilen bölge ayaklar ise çorabınızın içine de pudra serpiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Yanma, kabartı, tahriş ve kızarıklık  gibi yan etkilerde ilacın alımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Undesilenik asit- Çinko undesilinat-Kalsiyum laktat
Ticari-Jenerik ismi:  Fungecyl Pomat

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.