FUCITEC PLUS Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Fusidik asit, Betametazon valerat olan FUCITEC PLUS Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve bakterilerin gelişmesini önleyici cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir  kremdir. Deride yağ bezlerinin yoğun olduğu yerlerde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı(unna hastalığı); kronik iltihaplı deri hastalığı(atopik egzama); radyasyona bağlı veya güneşte kalmadan dolayı meydana gelen deri iltihabı; dış çevre etkisiyle meydana gelen deri iltihabı (kontakt dermatit); sürekli kaşınmaya bağlı olarak gelişen egzama (nörodermatit); derinin deriyle sürtüşmesinden dolayı meydana gelen deri iltihabı (intertrigo); bacağın alt kısmındaki kronik damar yetmezliğinden meydana gelen kabuklanma, yara ve kaşıntı ile beraber görülen iltihabi rahatsızlıklar (staz dermatiti),  yaşlanmadan dolayı görülen kaşıntılar; sedef hastalığı; çocuk egzamaları; metal para veya disk şeklindeki iltihaplı yaralarla ayırt edilen deri iltihabı (diskoid egzama); ergenlik sonrası vücudun herhangi bir yerinde, tek veya çok sayıda yerde görülebilen küçük, çok kaşıntı verici deri kalınlaşması ile belirgin deri hastalığı(liken simpleks) tedavisinde uygulanır.

FUCITEC PLUS Krem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve bakterilerin gelişmesini önleyici cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotik kremdir.
 3. Bebeklerde pişik tedavisinde kullanılmamalıdır.
 4. Tedavi 4 haftadan uzun sürdürülmemelidir. Tedavi sona erdirilirken birden kesilmemeli, doz azaltılarak yavaş yavaş kesilmelidir.
 5. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 8. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 9. Şayet virüs, mantar veya tüberküloz kaynaklı bir cilt enfeksiyonu, ağız çevresinde meydana gelen kırmızı kabarcıklar ile belirgin iltihabi  bir deri  hastalığı, gül hastalığı(rozase) veya ciltte doku kaybıyla beraber görülen iltihabi yaralarınız varsa  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 10. Herhangi bir cilt enfeksiyonu varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 11. 1 yaşın altındaki bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

FUCITEC PLUS Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Günde 2 ve 3 kez uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Fusidik asit, Betametazon valerat

Ticari-Jenerik ismi:  FUCITEC PLUS Krem

FUCITEC PLUS Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

FUCITEC PLUS Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.