FLURIDIN Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi   Flurbiprofen olan FLURIDIN Jel, iltihap önleyici ve ağrı kesici etkisi mevcuttur. İltihap ve ağrı ile seyreden akut ve kronik kas-iskelet sistemi hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda ve yumuşak doku yaralanmalarında etkilidir.  Eklem ve kas ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı (lumbago), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan kronik bir hastalık romatoid artrit ve omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket kabiliyetinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edilen çoğu erkeklerde  görülen kronik bir hastalık olan  ankilozan spondilitin neden olduğu ağrılar, akut kas-iskelet sistemi ağrıları, akut gut artriti ağrıları, eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarında (bursit ve tendinit) görülen ağrılar, eklem çevresindeki dokuların iltihabı (periartrit), kapsül iltihabı (kapsulit) toplardamar iltihabı (flebit ), bağ dokusu iltihabı (fibrosit),   kasların üzerini örten zarın iltihabı ( fasit), kas kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit) ve kazaların veya spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla meydana gelen iltihabın önlemesinde ve ağrıların tedavisinde uygulanır.

FLURIDIN Jel Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2.  İltihap ve ağrı ile seyreden akut ve kronik kas-iskelet sistemi hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda ve yumuşak doku yaralanmalarında etkilidir.
 3. Reklam
 4. Tedaviniz sürecinde bu ilaçla beraber, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmak sakıncalıdır.
 5. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama vakıalarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını  durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Ağzınıza ve gözünüze kaçmasından kaçınız. Şayet ilaç ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su ile yıkayınız.
 7. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 8. İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.
 9. İlacı uyguladıktan sonra  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 10. Tedavi edilen cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız.
 11. 12 yaşın altındaki  çocuklarda kullanılmamalıdır.
 12. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

FLURIDIN Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede hafif ve orta şiddette kaşıntı, kızarıklık ve deri döküntüsü  yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  Flurbiprofen

Ticari-Jenerik ismi: FLURIDIN Jel

FLURIDIN Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

FLURIDIN Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.