Finacea Jel

Kullanımı:

Etken maddesi Azelaik asit olan Finacea Jel, cilt üzerinde akne (sivilce) ve rozase’ya (gül hastalığı) neden olan bakterilerin öldürülmesine ve cildin kendini çabuk yenilemesine yardımcı olur. Böylelikle sivilce ve siyah noktaların oluşumunu azaltır. İçi iltihap dolu kabarcıklar ile pembe veya kırmızı kabarcıklardan meydana gelen, yüz bölgesindeki hafif ile orta dereceli sivilceler (akneler) ve içi iltihap dolu kabarcıklar ile pembe veya kırmızı kabarcıklardan meydana gelen gül hastalığı (rozase) tedavisinde kullanılan vücut hücrelerinin yenilenmesini sağlayan bir preparattır.

Finacea Jel Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cilt üzerinde akne (sivilce) ve rozase’ya (gül hastalığı) neden olan bakterilerin öldürülmesine ve cildin kendini çabuk yenilemesine yardımcı olur. Böylelikle sivilce ve siyah noktaların oluşumunu azaltır.
 3. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı ve benzeri yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 4. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 5. İlacı egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme görülmese de ilacı hekimin reçete ettiği sürece kullanmaya devam ediniz. İyileşme belirtilerinin görülmesi  4  hafta veya daha fazla sürebilir.
 7. Ağzınıza, dudaklarınıza, burun ve gözlerinize temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Şayet uygulama bölgesinde yanma, kuruluk ve  kızarıklık oluşursa; ilacın kullanımını azaltma konusunda hekiminize danışmakta fayda vardır.
 9. Tahriş veya hasar görmüş ciltlere uygulamayınız.
 10. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlerde kullanmak sakıncalıdır.Bu tür vakıalarda ilacı kullanmak durumunuzu daha da kötüleştirebilir.
 11. Tedavi edilen bölgeyi örtmeyiniz veya bandajlamayınız. Aksi takdirde tedavi edilen bölgeyi örtmek ilacın vücut tarafından daha fazla emilmesini sağlayarak, zararlı etkiler meydana gelmesine neden olur.
 12. Hamilelik  döneminde ilacın zararı olup olmadığı henüz kesinlik kazanmamıştır. Emzirme döneminde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

 

Finacea Jel‘in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra yeterli miktarda ilacı tedavi edilecek bölgeye uygulayınız, hafif hareketlerle masaj yaparak yediriniz. Genellikle sabah ve yatmadan önce olmak üzere günde iki kez uygulanır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen bölgedeki  cilt renginde değişim, yanma, kızarıklık, kaşıntı ve ödem  gibi  yan etkilerde doktor ile görüşünüz.

 

Etken Maddesi:   Azelaik asit

Ticari-Jenerik ismi:  Finacea Jel

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Venegis XR 75 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül
Venegis XR 75 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül

Kullanımı: Etken maddesi Venlafaksin hidroklorür dür. Venegis XR 75 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül, beyinde dengesiz hale gelerek anksiyete (endişe,...

Oroheks Plus Oral Sprey
Oroheks Plus Oral Sprey

Kullanımı : Etken maddesi Benzidamin hidroklorür, Klorheksidin glukonat olan Oroheks Plus Oral Sprey, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik...

Kapat