EXVIRAL 12 mg/ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Toz

Oseltamivir adlı etken maddeyi içinde bulunduran EXVIRAL Oral Süspansiyon, sırasıyla;  Antienfektifler (Sistemik). Sistemik Antiviraller, Direkt Etkili Antiviraller, Neuraminidaz inhibitörleri ve oseltamivir şeklinde sınıflandırılmış olup, J05AH02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz EXVIRAL, BİLİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür. EXVIRAL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, EXVIRAL ne ilacı olup, EXVIRAL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, EXVIRAL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; EXVIRAL kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri EXVIRAL Süspansiyon ile ilgili bilinmesi gereken hususlar) EXVIRAL 12 mg/ml Oral

EXVIRAL 12 mg/ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Toz neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.