EMULID PLUS jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Nimesulid, Lidokain olan EMULID PLUS  jel,vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Ağrılı omuz ve boyun tutulması, romatizmal ağrılar, eklem kireçlenmesi (osteoartrit), eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı (periartrit), kas kirişi iltihabı (tendinit), kas kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit), bel ağrısı (lumbago), eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit), siyatik ağrıları, kaza ve yaralanmalarda (Spor yaralanmaları gibi)  görülen ezilme, burkulma ve zorlanmalara bağlı iltihap, şişme ve ağrıların tedavisinde uygulanır.

EMULID PLUS  jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır.
 3. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 4. İlacı, geniş cilt yüzeylerine uygulamayınız.  Aksi takdirde, kalp ritm bozukluğu, nefes almada zorluk ve koma ve benzeri yaşamsal tehlikeler yaratabilir.
 5. Hamileliğinizin ilk ve son üç aylık dönemlerinde bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Şayet  asetilsalisilik asit içeren ilaçlara alerji durumu varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 7. İlacın ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınmalısınız. Şayet ilaç ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su le yıkayınız.
 8. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz ve hekiminize veya bir hastaneye müracaat etmelisiniz.
 9. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 10. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 11. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 12. Uygulama sırasında  teması halinde giyecekleri boyayabileceğinden, giyeceklere değmemesine dikkat ediniz.  Oluşan lekeler giysilerin yıkanmasıyla ortadan kalkar.
 13. Koltuk altı bölgesine uygulanmamalıdır.
 14. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 15. Hamileliğinizin ilk ve son üç aylık dönemlerinde bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Emzirme döneminde, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

EMULID PLUS  jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sürünüz ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Üzerini örtmeyiniz veya bandaj ile sarmayınız. Günde 3 veya 4 kez uygulanabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı ve benzeri yan etkiler görüldüğünde, hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Nimesulid, Lidokain

Ticari-Jenerik ismi: EMULID PLUS  jel

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.