EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet

EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Donepezil hidroklorür (5 mg), Memantin hidroklorür (5 mg) olan EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet,  beyindeki sinir hücrelerinin işlevlerini geliştirir. Bunama belirtisi olan kişilerin vücudunda genellikle asetilkolin adlı kimyasalın seviyesi düşüktür. Asetilkolin hafıza, düşünme ve akıl yürütme süreçleri için önemli bir kimyasaldır. Asetilkolin adlı kimyasalın parçalanıp bozulmasını engeller.  Beyinde bulunan sinirlere kan akışını hızlandırarak öğrenme ve hatırlama için önemli olan sinir sinyallerinin iletimini ve hafızayı geliştirir. Hafif ve orta şiddette Alzheimer (beyine giden mesaj sinyallerinde bozukluk olmasından dolayı hafıza kaybı) hastalığının neden olduğu  demansın (bunama) bulgu ve belirtilerinin iyileştirilmesinde uygulanır.

EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Hafif ve orta şiddette Alzheimer (beyine giden mesaj sinyallerinde bozukluk olmasından dolayı hafıza kaybı) hastalığının neden olduğu  demansın (bunama) bulgu ve belirtilerinin iyileştirilmesinde uygulanır.
 3. Şayet epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıklarınız,  astım veya  tıkanmaya sebep olan akciğer hastalığınız, idrar yapma probleminiz, prostat büyümesi, kalpte iletim sorunları, kalp ritm bozukluğu hastalığınız, geçmişte yaşanan veya şu an var olan mide veya onikiparmak bağırsağı ülseri veya   karaciğer hastalığı veya sarılık geçirdiyseniz, idrara çıkma problemi yaşıyorsanız veya  böbrek hastalığınız  var ise  bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunu bildirmelisiniz. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Herhangi bir ameliyat olma sorun var ise ameliyat olmadan belli bir süre önce ilacın alımını durdurmanız gereklidir. Cerrahınıza ameliyat öncesi bu ilacı kullandığınız süreyi tam olarak bildiriniz.
 5. Sorbitol içermektedir. Şayet daha önce bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Tedavi sırasında alkol alınmamalıdır. Alkolün ilaçla beraber alınması, ilacın etkilerini değiştirebilir.
 7. İlaç alımına hastanın düzenli olarak ilaç alımını kontrol edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalıdır ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanmaya devam edilmelidir.
 8. 18 yaşından küçükler kullanmamalıdır. Yalnızca yetişkin hastalar içindir.
 9. Kullanımı, halsizlik, sersemlik ve kas kramplarına neden olabilir. Araç veya  makine kullanımı ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerden kaçınılmalıdır.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, acil olarak hekimi haberdar ediniz. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her gece yatmadan önce bir bardak suda eritip, içiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, baş ağrısı, uykusuzluk, sersemlik hali, denge bozukluğu, halsizlik, idrar kaçırma, bulantı, kusma, ishal, kas krampları, ciltte döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Donepezil hidroklorür, Memantin hidroklorür
Ticari-Jenerik ismi: EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet

EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet Yasal prospektüs bilgisi için ilaç firması sitesini incelemelisiniz.

EBICOMB 5 mg 5 mg Efervesan Tablet Yasal prospektüs bilgisi için ilaç firması sitesini incelemelisiniz.

Okuduğunuz ilaç: EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/ebicomb-5-mg5-mg-efervesan-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet Google
EBICOMB 5 mg/5 mg Efervesan Tablet Yandex
Bugün: 20-Jan-2019 19:01:33
Ulusalarası saat: 20-01-19 16:01:33
Yazı tarihi ve Günü : 20 Haziran 2018Çarşamba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MELLIDYS MR 30 mg Modifiye Salım Tablet
MELLIDYS MR 30 mg Modifiye Salım Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Gliklazid olan MELLIDYS MR 30 mg Modifiye Salım Tablet, insüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) hastaların kandaki...

Carrox 20 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Zafirlukast olan Carrox 20 mg Film Tablet, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları...

Kapat