Duact 30 mg Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Akrivastin, Psödoefedrin hidroklorür  olan  Duact 30 mg Kapsül, vücutta kızarıklık, papül ve benzeri belirtilere neden olan histamin adlı kimyasalın etkilerini yavaşlatır ve durdurur. Nezle, alerjik nezle ve burun- sinüz iltihabı ve benzeri üst solunum yollarının alerjik hastalıkları, hapşırma, göz sulanması ve benzeri alerjik belirtiler, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen, kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlikler ile burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliği sebebiyle meydana gelen burun tıkanıklığının tedavisinde uygulanır.

 Duact 30 mg Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Nezle, alerjik nezle ve burun- sinüz iltihabı ve benzeri üst solunum yollarının alerjik hastalıkları, hapşırma, göz sulanması ve benzeri alerjik belirtiler, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen, kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlikler ile   burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliği sebebiyle meydana gelen burun tıkanıklığının tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet MAO inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanıyorsanız, bu ilacı kullanabilmeniz için en az 14 gün beklemek zorundasınız. MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden bu ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu ilacın kullanımını bıraktıktan sonra ise, MAO inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanacaksanız yine 14 gün beklemek zorundasınız.
 4. Reklam
 5. Yüksek tansiyon ve çarpıntı , ağır koroner atardamar hastalığı ve ağır böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Şayet böbrek ve karaciğer yetmezliği, tiroid bozuklukları, şeker hastalığı, prostat büyümesi, idrar yapma problemleri, yüksek tansiyon, göz tansiyonu, kalp atışlarında düzensizlik  ve benzeri rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 7. İlacı kullanırken  alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 8. 12 yaş altı çocuklara verilmemelidir.
 9. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Duact Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Aç veya tok karnına alabilirsiniz.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Halüsinasyonlar ve normalden az idrar yapma veya hiç yapamama ve benzeri yan etkilerden birine sahipseniz ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için hekiminize müracaat etmelisiniz.
 3. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: AkrivastinPsödoefedrin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Duact 30 mg Kapsül

Duact 30 mg Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Duact-30-mg-Kapsül-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Texef Film Tablet
Texef Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi  Sefpodoksim proksetil olan Texef Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , ağır ve yaşamsal türdeki enfeksiyonlar da dahil...

VEGAFERON ŞURUP
VEGAFERON ŞURUP

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Bir demir ilacı olan VEGAFERON şurup, çeşitli nedenlere bağlı vücuttaki demir eksikliğinde ve bu eksikliğin neden olduğu...

Kapat