DISINOL 2 g+0,5 g+3,5 g/10 ml Çözelti

Karanfil esansı (Esans Girofle), Klorbutanol ve Fenol adlı etken maddeyi içinde bulunduran DIŞINOL Çözelti sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Ağız Sağlığı İlaçları,  Lokal oral tedavide kullanılan diğer ajanlar ve  fenol + karanfil yağı + klorbutanol şeklinde şeklinde sınıflandırılmış olup, A01AD11 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden reçetesiz temin edebileceğiniz DİŞİNOL, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür . DİŞİNOL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, DİŞİNOL ne ilacı olup, DİŞİNOL’a başlamadan önce uyulması gerekenler, DİŞİNOL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; DİŞİNOL kullanım şekli;

DISINOL 2 g+0,5 g+3,5 g/10 ml Çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.