DICLACTIVE %1 Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi   Diklofenak Sodyum olan DICLACTIVE %1 Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Bölgesel romatizma hastalıkları, yumuşak doku iltihaplanmaları, diz ve benzeri yüzeysel eklemlerin hafif derecedeki eklem iltihabı ağrıları, kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  sonucu görülen ağrı, şişme ve iltihabi vakıaların rahatlatılmasında uygulanır.

DICLACTIVE %1 Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bölgesel romatizma hastalıkları, yumuşak doku iltihaplanmaları, diz ve benzeri yüzeysel eklemlerin hafif derecedeki eklem iltihabı ağrıları, kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  sonucu görülen ağrı, şişme ve iltihabi vakıaların rahatlatılmasında uygulanır.
 3. Ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. Tedavi sürecinde bronzlaşma salonları da dahil güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.
 5. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. İlacın emilerek kana karışma riski düşükte olsa, kalp ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir.
 7. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama vakıalarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını  durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 8. İlacı sürdükten sonra en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız.
 10. 14 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

DICLACTIVE %1 Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeye (derinin ağrıyan veya şişen bölgesine) yeterli miktarda sıkıp, hafif hareketlerle ovmak suretiyle sürünüz. Ovma sırasında hafif serinletici bir etki görülebilir. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.
 3. Günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kaşıntı, kızarıklık ve ışığa hassasiyet yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Diklofenak Sodyum
Ticari-Jenerik ismi: DICLACTIVE %1 Jel

DICLACTIVE %1 Jel Kullanma talimatı

DICLACTIVE-1-Jel-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.