DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet

DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Diş ağrısı, adet dönemi ağrıları (dismenore), ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı vakıalarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.

DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Diş ağrısı, adet dönemi  ağrısı, ameliyat sonrası meydana gelen hafif ve orta dereceli ağrılar ve kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.
 3. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Yaşlı hastaların mide ve bağırsaklardaki  ciddi yan etkilere maruz kalma olasılığı daha yüksektir.
 5. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği vakıalarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak hastalığı, geçirmiş olduğunuz mide kanaması öyküsü, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, önceden yaşanmış Crohn hastalığı öyküsü, önceden yaşanmış  ülseratif kolit öyküsü, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 7. İlacı kullanırken, ilacın vücuda verebileceği zararlı etkilere neden olmadığından emin olmak için  sık sık kan tahlil yaptırmanız ve karaciğer fonksiyonlarınızı kontrol ettirmeniz gereklidir.
 8. 18 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol mide kanaması riskini artırmaktadır.
 10. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz. Günlük doz 3 tableti geçmemelidir ( 8 saatte bir).

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, hazımsızlık ve ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

Ticari-Jenerik ismi: DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet

DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DEXDAY-Efervesan-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/dexday-50-mg-efervesan-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet Google
DEXDAY 50 mg Efervesan Tablet Yandex
Bugün: 19-Oct-2018 01:47:23
Ulusalarası saat: 18-10-18 22:47:23
Yazı tarihi ve Günü : 27 Ekim 2017Cuma

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ZINOBEST 15 mg Şurup

Kullanımı : Etken maddesi Çinko olan ZINOBEST 15 mg Şurup, Çinko içeren bir şuruptur. Çinko eksikliğinin önlenmesinde ve tedavisinde uygulanır. ZINOBEST...

Nogesic 500 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Metamizol sodyum olan Nogesic 500 mg Tablet, ağrı kesici, ateş düşürücü ve spazm (kasılma) çözücü...

Kapat