DERMIFIN Sprey

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Naftifin Hidroklorür olan DERMIFIN Sprey, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir preparattır.  Mantar enfeksiyonlarında görülen kaşıntıyı ve iltihap belirtilerini hızla azaltır. Ayak parmak araları, ayak tabanı (Kızarıklık, pullanma, şişlik ve kaşıntılı kabarcıklarla belirgin)  ve tırnaklarda meydana gelen mantar enfeksiyonlarının  tedavisinde uygulanır.

DERMIFIN Sprey Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir preparattır. Mantar enfeksiyonlarında görülen kaşıntıyı ve iltihap belirtilerini hızla azaltır.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 5. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, düzenli bir biçimde kullanınız. Hastalığın tekrarını önlemek için belirtilerin kaybolmasından sonra, en az 2 hafta boyunca ilacı uygulamaya devam ediniz.
 6. Şayet ayağınızda mantar enfeksiyonu varsa, etrafınızdaki kişilere bulaşmasını önlemek için, çıplak ayakla dolaşmayınız.
 7. Yıkandıktan sonra, hastalıklı bölgeyi iyice kurulayınız ve kullandığınız bez ve havluları her gün değiştiriniz.
 8. Tedavinin tam olarak başarıya ulaşması için hijyenik şartlara düzenle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular, çoraplar ) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, her gün değiştirilmeli ve kaynatılmalıdır.
 9. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymeyiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz. Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 10. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı ve benzeri vakıalardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 11. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 12. Gözünüze temastan kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 13. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

DERMIFIN Sprey’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Deri üzerine veya tırnaklara püskürtülerek uygulanır. Tercihen gece yatmadan önce uygulayınız. İlacı uygulayacağız bölgeyi ılık suyla yıkayınız  ve kurulayınız. Solüsyonu hekimin önerdiği dozda püskürtünüz ve iyice kuruması için bir müddet bekleyiniz.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Uygulanan bölgede ilacın kullanımına bağlı olarak, yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Naftifin Hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:  DERMIFIN Sprey

DERMIFIN Sprey Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DERMIFIN Sprey Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.