Deposilin Enjektabl Toz İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Benzatin benzilpenisilin olan Deposilin Enjektabl Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu cinsel yollarla bulaşan hastalıklar ( frengi , bel soğukluğu gibi), alt solunum yolu enfeksiyonları (zatürre,bronşit vb.), üst solunum yolu enfeksiyonları (farenjit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüzit gibi), ağız boşluğu ve diş eti iltihapları iyileştirilmesi, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, kızıl hastalığının önlenmesi, lenf düğümleri ve damarlarının iltihaplanması, romatizmal ateşin tedavisi ve nüksetmesinin önlenmesi ile ilgili penisilin grubu bir preparattır.

Deposilin Enjektabl Toz İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu cinsel yollarla bulaşan hastalıklar ( frengi , bel soğukluğu gibi), alt solunum yolu enfeksiyonları (zatürre,bronşit vb.), üst solunum yolu enfeksiyonları (farenjit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüzit gibi), ağız boşluğu ve diş eti iltihapları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, kızıl hastalığının önlenmesi, lenf düğümleri ve damarlarının iltihaplanması iyileştirilmesi, romatizmal ateşin tedavisi ve nüksetmesinin önlenmesi ile ilgili penisilin grubu bir preparattır.
 3. Penisilin grubu ilaçlara alerji durumu var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 4. Şayet karaciğer hastalığınız, böbrek hastalığı veya kalp hastalığınız  veya  astımınız   var ise  bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 6. İlacın uzun süre kullanımından dolayı, bu ilacın etkili olmadığı  bazı enfeksiyonlar veya mantar enfeksiyonları gelişebilir.  Şayet ilacınızı kullanırken böyle bir durumla karşılaşırsanız, hekimi haberdar ediniz. Doktorunuz size uygun başka bir tedavi verecektir.
 7. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 8. Bu ilaç soğuk algınlığı, grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 9. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü hastalık belirtileriniz  hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

Deposilin Enjektabl Toz İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlaç kas içine enjekte edilmek suretiyle uygulanır. İlacın  enjeksiyon yoluyla uygulanması büyük dikkat ve deneyim gerektirir. Yapılacak en ufak bir hata çok büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle  enjeksiyon uygulamasında mutlaka bir sağlık profesyonelinden yardım almak zorundasınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sulu ve kanlı ishal,  soluk cilt, güçsüzlük, halsizlik, alışılmadık kanama veya çürük oluşumu ve benzeri yan etkilerden herhangi biri  görülürse  ilacı kullanmayı durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

 

Etken Maddesi: Benzatin benzilpenisilin

Ticari-Jenerik ismi:  Deposilin Enjektabl Toz İçeren Flakon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.