COXULID 100 mg Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Nimesulid olan COXULID 100 mg Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Aniden şiddetli başlayan, kısa süren (akut) ağrıların tedavisinde; primer dismenore (Adet dönemi  ağrıları) ve ağrılı osteartrit (eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması)  belirtilerinin tedavisinde uygulanır.

COXULID 100 mg Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır.
 3. Kullanım süresi 15 günü geçmemelidir.
 4. Şayet kanama düzensizlikleri  ve kan pıhtılaşma bozukluğu, tekrarlayan  mide – bağırsak ülseri veya mide ve bağırsaklarda kanama veya başka bir  bölgede kanama, ağın karaciğer veya böbrek yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, hamileliğin 6. ayından sonraki aylarda olmak,  alkol veya hap bağımlılığı vakıalarından herhangi biri varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Reklam
 7. Kullanımı kadınlarda doğurganlığa zarar verebilir. Şayet kısırlık iyileştirilmesi görüyorsanız veya gebe kalmak için tedavi görüyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. İlacı kullanırken, soğuk algınlığı, alerji ve ağrıya karşı başka başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 9. Şayet süt ve süt ürünlerinde bulunan şekerin sindirilememesi durumu varsa veya laktaz eksikliğiniz veya bağırsaklardan  glukoz, galaktoz emilim yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 10. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 11. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol karaciğer hasarına sebebiyet verebilir.
 12. Yaşlı yetişkinlerin mide ve bağırsaklarla ilgili yan etkilere maruz kalma riski daha fazladır.
 13. Nadirende olsa baş dönmesi, uyku hali ve benzeri yan etkilerinden dolayı araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 14. Hamilelik ve emzirme döneminde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

COXULID 100 mg Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber tok karnına almanız gerekir. Önerilen doz günde 2 defa 1 er tablettir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İshal, bulantı, kusma ve karaciğer enzimlerinde artış yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Nimesulid

Ticari-Jenerik ismi: COXULID 100 mg Tablet

COXULID 100 mg Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

coxulid-100-mg-tablet-ilac-prospektusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.