Combicid Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Sultamisilin tosilat olan  Combicid Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir. Sinüzit, orta kulak iltihabı, zatürre ve benzeri solunum yolu enfeksiyonları, kemik ve eklem enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları, septisemi, karın içi enfeksiyonlarının iyileştirilmesi ile ilgilidir.

Combicid Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
  3. Şayet Mononükleoz, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal, böbrek hastalığı ve  geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise  bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz
  4. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamıyla temizlenmeden de hastalık belirtilerinizde iyileşme olabilir.
  5. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
  6. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Combicid Film Tablet ‘in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Her tableti bir bardak dolusu su ile beraber yutunuz. Yemeklerle beraber veya aç karnına alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Kanlı veya sulu ishal görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup  acil yardım için hekiminize başvurmalısınız.

Etken Maddesi:  Sultamisilin tosilat

Ticari-Jenerik ismi: Combicid Film Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.