Cholvast Film Tablet

Kullanımı :

Etken maddesi Atorvastatin kalsiyum olan Cholvast Film Tablet, vücuttaki yağ üretimini (kolesterol) engelleyen,  kolesterol düşürücü bir preparattır.

Cholvast Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki yağ üretimini (kolesterol) engelleyen,  kolesterol düşürücü bir preparattır.
 3. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, şeker hastalığı, düşük tiroid veya herhangi bir kas hastalığınız veya kan hastalığınız var ise ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. İlacı düzenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacın kullanımı seyrek de olsa iskelet kas dokusunda bozulmalara yol açabilir. Bu da böbrek yetmezliğine neden olur. Kaslarda güçsüzlük, ağrı, kolay acıma hissi, ateş veya grip hali veya koyu renkli idrar vakıalarından herhangi birine sahipseniz acil olarak hekimi aramalısınız.
 5. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Çünkü alkol ilaçla beraber alındığında trigliserid seviyelerini yükseltebilir ve karaciğere zarar verebilir.
 6. İlacı kullanırken, ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olabilmek için  sık sık kan tahlili yaptırınız. Ek olarak karaciğer fonksiyonlarınızı da kontrol ettirmeniz gereklidir.
 7. Reklam
 8. İlacın kullanımı sırasında doktorunuz ile görüşmeden greyfurt  ve greyfurt suyu tüketmeyiniz. Greyfurt ve greyfurt suyu bu ilaçla etkileşime girebilir ve olası tehlikeli etkilere neden olabilir.
 9. Yağ ve kolesterol oranı yüksek yiyeceklerden kaçınmalısınız. Mutlaka kolesterol düşürücü bir diyete uymanız gereklidir.
 10. Hamilelerde veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal hekiminize durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Çünkü bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde ise hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Cholvast Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. Her dozu  bir bardak dolusu su ile beraber yemek sırasında  yutunuz. Günde bir defa uygulanır.İlacınızı hergün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Karın ağrısı, mide ekşimesi,kabızlık, karın ağrısı, gaz,  mide bulantısı, mide ağrısı, kaşıntı, kas ağrısı, halsizlik ve benzeri yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi:  Atorvastatin kalsiyum

Ticari-Jenerik ismi: Cholvast Film Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
RIXOL 4 mg Film Tablet
RIXOL 4 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Risperidon olan RIXOL 4 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan (antipsikotik)...

Combivent Ölçülü Doz İnhalatörlü Aerosol
Combivent Ölçülü Doz İnhalatörlü Aerosol

Endiksyon Bilgisi : Etken maddesi Salbutamol, İpratropium olan   Combivent Ölçülü Doz İnhalatörlü Aerosol, akciğerlerdeki hava yollarını genişleterek, akciğerlere hava akışını rahatlatan  bir...

Kapat