CEFUROL 750 mg I.M./IV Enj.Toz İçeren 1 Flakon+ 1 Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Sefuroksim olan CEFUROL 750 mg I.M./IV Enj.Toz İçeren 1 Flakon+ 1 Ampul, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. CEFUROL, menenjit (beyin zarı iltihabı), solunum yolu enfeksiyonları özellikle pnömoni (bir tür akciğer enfeksiyonu; kulak-burun-boğaz enfeksiyonları; orta kulak iltihabı, kemik ve eklem enfeksiyonları; kene yoluyla bulaşan bir hastalık olan dissemine Lyme borreliosis’m erken ve geç evrelerinde; deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (kıl kökü iltihabı, çıban, apse, yara enfeksiyonu gibi); bağışıklık sistemi bozukluğuna bağlı enfeksiyonlar;  böbrek ve idrar yolları  enfeksiyonları; cinsel yoldan bulaşan bir enfeksiyon olan gonore (bel soğukluğu) dahil olmak üzere genital enfeksiyonlar; rahim ve yumurtalık iltihabı; idrar yolu (idrar kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) enfeksiyonları, sepsis (bakterilerin kana geçmesi neticesinde ateş ve titremeye neden olan hastalık) iyileştirilmesi; ameliyat sonrası oluşabilecek  enfeksiyonları önlemede ve  karın bölgesi enfeksiyonlarının (karın zarı iltihabı gibi)  tedavisinde uygulanır.

CEFUROL 750 mg I.M./IV Enj.Toz İçeren 1 Flakon+ 1 Ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerji durumu varsa bu ilacı kullan
 2. Reklam
 3. CEFUROL, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 4. CEFUROL, soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. Tedavi süresi esnasında kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Enfeksiyon vücudunuzdan tamamıyla temizlenmeden de hastalık belirtilerinizde iyileşme görülebilir.
 6. İlacın kullanımı ishale neden olabilir. Tedavi süresi esnasında aşırı sulu veya kanlı ishaliniz varsa bu yeni bir enfeksiyon başlangıcının belirtisi olabilir. İshali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 7. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı , kolit-kalın bağırsak iltihabı, yetersiz beslenme, şeker hastalığı hastalığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 8. Kullanımı baş dönmesine neden olabilir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı   gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 9. Reklam
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

CEFUROL 750 mg I.M./IV Enj.Toz İçeren 1 Flakon+ 1 Ampul’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kas içine veya damar içine uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Eozinofıli (kanda eozinofil sayısında artış), karaciğer enzimlerinde geçici yükselme, uzun süreli kullanımda mantar (Candida) çoğalması ve enjeksiyon uygulanan yerde geçici ağrı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Sefuroksim
Ticari-Jenerik ismi:  CEFUROL 750 mg I.M./IV Enj.Toz İçeren 1 Flakon+ 1 Ampul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.