CEFLONG Efervesan Tablet

CEFLONG Efervesan Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi Seftibuten olan CEFLONG Efervesan Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit ve benzeri üst solunum yolu enfeksiyonları; zatürre, akut ve kronik bronşit ve benzeri alt solunum yolu enfeksiyonlarında ve  idrar yolu ve genital bölge enfeksiyonlarında kullanılan bir antibiyotiktir. Kullanımı 6 aylıktan büyük çocuklar ve erişkinler içindir.

CEFLONG Efervesan Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, enfeksiyonları tedavi edici bir antibiyotiktir.
 3. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı veya şeker hastalığınız varsa veya daha önce ciddi mide veya bağırsak hastalığı geçirdiyseniz veya , antibiyotik kullanımdan kaynaklanan ishal, geçirmiş olduğunuz herhangi bir alerji  durumu varsa  bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 5. Tedavi süresi esnasında ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için,  kan değerlerinizi tahlil ettirmelisiniz. Ek olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 6. İlacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmedende iyileşme belirtileri görülebilir.
 7. 6 aylıktan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

CEFLONG Efervesan Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz. Yemeklerden sonra tok karnına almanız önerilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Şiddetli ishal, nöbet ve anormal laboratuvar sonuçları ve benzeri  yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Seftibuten

Ticari-Jenerik ismi: CEFLONG Efervesan Tablet

Okuduğunuz ilaç: CEFLONG Efervesan Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/ceflong-efervesan-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
CEFLONG Efervesan Tablet Google
CEFLONG Efervesan Tablet Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:21:28
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:21:28
Yazı tarihi ve Günü : 11 Şubat 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ARAVA Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Leflunomid olan  ARAVA 20 mg Film Tablet, bağışıklık sistemini etkileyen, vücutta şişlik ve iltihabı gideren,...

ARBOS Efervesan Tablet
ARBOS Efervesan Tablet

Kullanımı : Etken maddesi   Kalsiyum Karbonat, Vitamin D3 olan  ARBOS Efervesan Tablet, kemiğin  güçlenmesini sağlayan ve kemik erimesini  önleyen bir preparattır....

Kapat