BUTAFLY Losyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Butenafin olan BUTAFLY Losyon, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir preparattır. Deri üzerinde sarımsı kahve  veya kahverengi yamalar şeklinde görülen mantar  hastalığı (Tinea versicolor)  tedavisinde uygulanır. Kullanımı 12 yaş üstü çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.

BUTAFLY Losyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Deri üzerinde sarımsı kahve  veya kahverengi yamalar şeklinde görülen mantar  hastalığı (Tinea versicolor)  tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı ve benzeri vakıalardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giyiniz.
 6. Tedavinin tam olarak başarıya ulaşması için hijyenik şartlara düzenle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, hergün değiştirilmeli ve kaynatılmalıdır.
 7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 8. Tedavi süresi iki  haftadır. Tedavi başladıktan sonra 2 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse veya daha da kötüleşirse derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmak sakıncalıdır.
 10. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 11. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

BUTAFLY Losyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli biçimde ve yeterli sürede kullanınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan yerde hafif  yanma ve  tahriş ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Butenafin

Ticari-Jenerik ismi:  BUTAFLY Losyon

BUTAFLY Losyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

BUTAFLY-Losyon-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.