BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Budesonid olan BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister, vücutta iltihabi vakıalara sebep olan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Akciğerlerde küçük hava yollarındaki iltihabı azaltarak solunum yollarını açık tutar ve astım belirtilerini azaltır. Astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerini azaltmak amacıyla uygulanır. Kullanımı yetişkinler ve 6 yaş üzeri çocuklar içindir.

BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerini azaltmak amacıyla uygulanır.
 3. Tüberküloz iyileştirilmesi görüyorsanız veveyaha önce tüberküloz geçirdiyseniz veya akciğerlerinizde iltihaplanma, soğuk algınlığına bağlı göğsünüzde iltihaplanma varsa veya karaciğerinizle ilgili sorunlarınız varsa; kullanmaya başlamadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
 4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 5. Laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Ağız yoluyla inhalasyon şeklinde alınır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almak zorundasınız. Ağızda pamukçuk oluşumunu ve beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Öksürük, ses boğukluğu, hafif boğaz ağrısı, ağız veya boğazda enfeksiyon (örneğin, ağızda pamukçuk) yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Budesonid
Ticari-Jenerik ismi: BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister

BUDENOSIN 400 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Blister Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.