BROMEKSİN Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Bromeksin Hidroklorür olan  BROMEKSİN Şurup , yoğun kıvamlı balgamın  kolay bir biçimde dışarı atılmasını sağlayan, balgamı azaltmaya yararlı ve balgam sökmeyi kolaylaştıran bir preparattır. Kronik bronşit, amfizemli bronşit,  dışarıdan solunum yoluyla kömür tozu, çimento tozu ve benzeri küçük parçacıkların ciğerlere yapışmasından meydana gelen hastalıklar ile ilgili bir preparattır.

BROMEKSİN Şurup Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Yoğun kıvamlı balgamın öksürük yoluyla kolay bir biçimde dışarı atılmasını sağlıyan balgam sökücü bir preparattır.
  3. Şayet mide ve ince bağırsakta ülser, kabızlık ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise bu ilacı kullanmadan önce  hekimi bilgilendirmeniz gereklidir.
  4. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmayınıız.

BROMEKSİN Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı bir ölçüm kabıyla veya şurubun kendi doz şırıngası ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Midede yanma, kabızlık ve midede tahriş gibi yan etkiler  görüldüğünde hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Bromeksin Hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: BROMEKSİN Şurup

 

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.