Betateva Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Betahistin dihidroklorür olan Betateva Tablet, iç kulağın kan dolaşımını düzenleyen, sıvı basıncını azaltmaya yararlı bir preparattır. İç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın eşlik  ettiği baş dönmesi, işitme zorluğu, kulak çınlaması ile ayırt edilen meniere hastalığı tedavisinde uygulanır.

Betateva Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın eşlik  ettiği baş dönmesi, işitme zorluğu, kulak çınlaması ile ayırt edilen meniere hastalığı tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet önceden geçirilmiş ve şu an var olan mide ülseri hastalığınız varsa veya nefes darlığı, kalp-damar hastalığınız, feokromasitoma hastalığınız veya herhangi bir ilaca karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildiriniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Reklam
 5. Bu ilacı 18 yaş altı hastalarda kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın üzerinizde nasıl bir etki bırakacağını bilmeden araç veya makine kullanmak sakıncalıdır.
 7. Tedavinin iyi etkilerini görmeye başlamanız bir kaç  haftayı bulabilir, bazen bir kaç ayı bulabilir. İlacınızı düzenli bir biçimde kullanınız.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.
 9. Reklam

Betateva Tablet‘in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı yemekte bir bardak su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber alınırsa midenize  zarar verme riski azalabilir.

İlacın Olası  Yan Etkileri :

yazı devam ediyor...

 1. Mide şikayetleri, baş ağrısı, uyuklama, ishal, deride kaşıntı, kızarıklık ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Betahistin dihidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Betateva Tablet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Gingobil Special Film Tablet
Gingobil Special Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Ginkgo biloba yaprak ekstresi olan Gingobil Special Film Tablet, beyine kan akışını arttırarak hafızanın ve konsantrasyonun...

PAROL PLUS Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Parasetamol, Propifenazon, Kafein olan PAROL PLUS Tablet, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında...

Kapat