AVIL Merhem

 

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Feniramin olan AVIL Merhem, vücutta kaşıntı, kızarıklık ve şişkinliğe neden olan kimyasalların etkilerini gideren, kaşıntı önleyici bir merhemdir. Kronik kurdeşen, sürekli kaşınmaya bağlı olarak gelişen egzama (nörodermatit); yaşlanmadan dolayı görülen kaşıntılar; böcek sokmaları ve ısırıklarda, güneş yanığı ve birinci derecede yanıklarda görülen kaşıntı, kızarıklık ve şişkinlik rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

AVIL Merhem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kronik kurdeşen, sürekli kaşınmaya bağlı olarak gelişen egzama (nörodermatit); yaşlanmadan dolayı görülen kaşıntılar; böcek sokmaları ve ısırıklarda, güneş yanığı ve birinci derecede yanıklarda görülen kaşıntı, kızarıklık ve şişkinlik rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.
 3. Doktora sormadan çocuklarda bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Çocuklar bu ilacın yan etkilerine karşı daha hassastır.
 4. 4 hafta ile bir yaş arası bebeklerde hekimin önerdiği dozdan daha yüksek dozlarda kullanmak sakıncalıdır. Çocukta huzursuzluğa yol açabilir.
 5. İlacın, geniş vücut yüzeylerine uygulanması uyku hali ve benzeri sistemik yan etkilere neden olabilir.
 6. Merhemi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayınız, rahat ve bol kıyafetler giyiniz.Şayet bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır.
 7. Merhem içeriğinde bulunan mineral yağ nedeniyle prezervatifin yırtılmasına veya sızıntı oluşumuna neden olabileceğinden, ilacı prezervatifin temas ettiği bölgede (üreme ve idrar yolu) kullanırken, ilaç ile prezervatifin temasından kaçınmalısınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

AVIL Merhem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Merhemi  tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle sürünüz. Kaşıntının şiddetine göre günde birkaç kez sürülebilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın, geniş vücut yüzeylerine uygulanması uyku hali ve benzeri sistemik yan etkilere neden olabilir.

Etken Maddesi: Feniramin

Ticari-Jenerik ismi:  AVIL Merhem

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.