ARLEC Tablet

Kullanımı :

Etken maddesi Karvedilol olan ARLEC Tablet, kalp ve dolaşım (toplardamar ve atardamarlar üzerinden kan akışı) sistemi ile ilgili bir preparattır. Yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp krizinin ardından kalpte gelişen belirli işlev bozuklukları ve konjestif kalp yetmezliği vakıalarında uygulanır.

ARLEC Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp krizinin ardından kalpte gelişen belirli işlev bozuklukları ve konjestif kalp yetmezliği vakıalarında uygulanır.
 3. Şayet karaciğer yetmezliği, düşük nabız, düşük tansiyon, astım, tıkayıcı solunum yolu hastalığı, kalp hastalığı vakıalarından herhangi biri veya bir kaçı varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet, karaciğer veya böbrek hastalığı, şeker hastalığı, genelde iyi huylu olan böbrek üstü tümörü, tiroid bozukluğu, düşük tansiyon, bronşit, amfizem (doku ve organlar arasında hava kalması), solunum bozuklukları, konjestif kalp yetmezliği, kan dolaşımı problemleri, yavaş kalp ritmi, çizgili kas zayıflığı, depresyon vakıalarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz,
 5. Herhangi bir  ameliyat geçirme sorun var ise ameliyat öncesi bu ilacı ne kadar süredir kullandığınızı hekiminize bildirmelisiniz. İlacın alımını kısa bir süreliğine durdurmanız gerekebilir.
 6. Reklam
 7. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettirmeniz gereklidir.
 8. Bu ilacın kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. Çünkü ilacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 9. İlacı kullanırken iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin yönergeleri doğrultusunda  ilacı kullanmaya devam ediniz. Çünkü yüksek  tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 10. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 11. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ile beraber alımı ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 12. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı biçimde uymalısınız.
 13. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

ARLEC Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Astım, nefes darlığı, bayılacakmış ve benzeri hissetme, bayılma, kalp atışlarında yavaşlama, kalp yetmezliği, şişlik ve ani kilo alma, bileklerde ve ayaklarda şişlik, el ve ayaklarda soğukluk hissi vakıalarından herhangi birine sahip iseniz tıbbı yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Karvedilol

Ticari-Jenerik ismi: ARLEC Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
RIZOPROL 10 mg Film Tablet
RIZOPROL 10 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Bisoprolol fumarat olan RIZOPROL 10 mg Film Tablet, toplardamar ve atardamarlar üzerinden kan akışını etkileyerek...

MESSINA COMBI 12/400 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül
MESSINA COMBI 12/400 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Formoterol fumarat, Budesonid olan  MESSINA COMBI 12/400 mikrogram  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve...

Kapat