ARCALION Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Sulbutiamin olan ARCALION Draje, halsizlik, yorgunluk, güçsüzlük, tembellik veya enerjinin kaybolması ve benzeri vakıaların ve psişik inhibisyon vakıalarının tedavisinde uygulanır. Tedavi süresi 4 haftadır.

ARCALION Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Halsizlik, yorgunluk, güçsüzlük, tembellik veya enerjinin kaybolması ve benzeri vakıaların ve psişik inhibisyon vakıalarının tedavisinde uygulanır. Tedavi süresi 4 haftadır.
 3. Şayet şikayetlerinizde ilacı kullanmanıza rağmen 4 hafta içerisinde bir iyileşme görülmez ise hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 5. Hamilelerde veya hamile kalmayı planlıyorsanız  veya bebek emziriyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

ARCALION Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, kusma, baş ağrısı, deri döküntüsü, titreme, huzursuzluk ve benzeri yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde hekiminize müracaat etmelisiniz.
  .

Etken Maddesi:  Sulbutiamin

Ticari-Jenerik ismi: ARCALION Draje

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.