ALOMIDE Oftalmik Solüsyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Lodoksamid Trometamin olan  ALOMIDE Oftalmik Solüsyon,  göz kapağının iç yüzünü ve gözün ön yüzeyini örten ince tabakanın (Konjunktiva)  alerjik nedenlerle iltihaplanması durumunun tedavisinde uygulanır. Gözünüzdeki kızarıklık, ağrı ve şişlik şeklinde görülen iltihaplanmanın önlenmesini temin eder.

ALOMIDE Oftalmik Solüsyon Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Göz kapağının iç yüzünü ve gözün ön yüzeyini örten ince tabakanın (Konjunktiva)  alerjik nedenlerle iltihaplanması durumunun tedavisinde uygulanır. Gözünüzdeki kızarıklık, ağrı ve şişlik şeklinde görülen iltihaplanmanın önlenmesini temin eder.
  3. Lens kullanıyorsanız, ilacınızı uyguladıktan sonra en az 15 dakika beklemek zorundasınız. Daha sonra lensinizi takabilirsiniz.
  4. Bu ilacı kullanırken damlanın gözyaşı kanalına süzülmesini önlemek icin her damladan sonra göz köşelerinizin  iç tarafına  (burnunuza yakın) parmağınızla hafifçe bastırınız.
  5. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

ALOMIDE Oftalmik Solüsyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemek zorundasınız. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Gözde geçici yanma hissi olarak hafif yan etki görülebilir.

Etken Maddesi:   Lodoksamid Trometamin

Ticari-Jenerik ismi: ALOMIDE Oftalmik Solüsyon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.