ALOCORT Losyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Prednasinolon olan ALOCORT Losyon, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı bir preparattır. İltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici etki gösterir. Alerjik ve temas nedenli deri iltihabı, dejeneratif egzama, yağlı egzama, sulantılı egzama, madeni para görünümünde egzama, alerjik deri iltihabı (nörodermatit, atopik dermatit), kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler (seboreik egzama), bacaklarda varise bağlı egzama, akut egzama tedavisinde ve ağır güneş yanığı (solar dermatit)  tedavisinde uygulanır.

ALOCORT Losyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa; kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Egzama ve güneş yanığı tedavisinde uygulanır.
 3. Tüberküloz, çiçek, suçiçeği, zona, uçuk ve virüslerin neden olduğu diğer deri enfeksiyonları ile yüzünüzde kızarıklık ve şişlik veya ağız çevresinde kaşıntı, kızarıklık, döküntü varsa veya aşı sonrası deri reaksiyonlarında ; ALOCORT kullanmak sakıncalıdır.
 4. ALOCORT, Gül hastalığı (rozase) tedavisinde ve sivilce ( akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaz.
 5. Tedavi süresi 2 haftayı geçmemelidir.
 6. Gözünüze ve açık derin yaralara temas ettirmeyiniz.
 7. Şayet çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün içerisinde durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 10. ALOCORT, 4 aydan küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ALOCORT Losyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafif ovalayarak cilde yediriniz. Günde 1 defa uygulanmalıdır.  2 haftadan daha uzun süre kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulama bölgesinde yanma hissi yaygın görülen yan etkidir.

 

Etken Maddesi: Prednasinolon
Ticari-Jenerik ismi:  ALOCORT Losyon

 

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.