ALMENTA Film Kaplı Tablet

ALMENTA Film Kaplı Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Memantin hidroklorür olan ALMENTA Film Kaplı Tablet, Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların, etkisini azaltmaya yararlı bir preparattır. Beyinde bulanan sinirlere kan akışını hızlandırarak öğrenme ve hatırlama için önemli olan sinir uyarısını ve hafızayı iyileştirir. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde uygulanır. Hastalığın ilerlemesini yavaşlatır.

ALMENTA Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıkları,  karaciğer ve böbrek hastalığı, idrar kesesi ve böbrek enfeksiyonu, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi öyküsü veya kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz varsa , bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için  doz ayarlamaları ve testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacın fayda sağlaması için düzenli bir biçimde kullanılması gereklidir. Bunun için ilacınız tamamen bitmeden tekrar reçetenize yazdırınız.
 5. İlaç alımına,  hastanın düzenli olarak ilaç alımını kontrol edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalıdır ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanmaya devam edilmelidir.
 6. 18 yaşından küçükler üzerinde güvenirliliği saptanamadığından, 18 yaşından küçüklere verilmemelidir.
 7. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri uyanık ve zinde olmayı gerektiren etkinliklerde çok dikkatli olunuz.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ALMENTA Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber veya aç karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 2. İstem dışı kasılmalar (nöbet), halüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı ve benzeri vakıalarda ilacın alımını durdurup tıbbi yardım almak için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 3. Kusma, ishal, kabızlık, baş dönmesi, baş ağrısı, iştahsızlık, yorgunluk hissi, uykusuzluk, sıkıntı, ajitasyon ve idrar kaçırma ve benzeri hafif yan etkiler de görülebilir.

Etken Maddesi: Memantin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ALMENTA Film Kaplı Tablet

ALMENTA Film Kaplı Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ALMENTA-Film-Kaplı-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: ALMENTA Film Kaplı Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/almenta-film-kapli-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
ALMENTA Film Kaplı Tablet Google
ALMENTA Film Kaplı Tablet Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:26:18
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:26:18
Yazı tarihi ve Günü : 11 Mayıs 2017Perşembe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
FLUCAN 150 mg 6-8-12 Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Flukonazol olan FLUCAN 150 mg 6-8-12 Kapsül, mantar hücresinin çevresindeki zarın geçirgenliğini etkileyerek hücre içeriğinin hücre dışına...

Dexmol 25 mg Efervesan Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan Dexmol 25 mg Efervesan Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri...

Kapat