ALLERJIN Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Difenhidramin hidroklorür olan  ALLERJIN Şurup, bünyedeki histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan  antihistaminik bir preparattır. Ani gelişen ve şiddetli haldeki alerjik reaksiyonlar; kan nakline bağlı olarak gelişen alerjik reaksiyonlar;  taşıt tutmasında görülen bulantı ve kusmanın önlenmesi; ölüme dahi yol açabilen şiddetli alerjik reaksiyonlarda diğer ilaçlara yardımcı olarak uygulanır. İlacın şurup formu, çocuklar ve kapsül veya tablet alamayan büyükler için tavsiye edilmektedir. İlacın şurup formu, çocuklar ve kapsül veya tablet alamayan büyükler için tavsiye edilmektedir.

ALLERJIN Şurup Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bir doğal histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan  antihistaminik bir preparattır.
 3. İlacı yeni doğmuş bebeklerde ve prematürelerde  (37 haftalık normal doğum süresinden önce dünyaya gelen yeni doğan) kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri, midenin oniki parmak bağırsağa açılan bölümünde tıkanıklık, yüksek tansiyon, aşırı aktif tiroid, dar açılı göz tansiyonu, prostat büyümesi sonucu idrar tutukluluğu, 60 yaş üzerinde iseniz ve  alkol bağımlılığı ve benzeri rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 5. İlacı taşıt tutması için  kullanıyorsanız hareketten 30 dakika önce, uyku için kullanıyorsanız yatmadan 30 dakika önce almak zorundasınız.
 6. Şayet son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait başka bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 7. Bu ilaç 12 yaşın altındaki çocuklara uykuya yardımcı olarak  verilmemelidir.
 8. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Çünkü ilaçla beraber alkol kullanımı ilacın olası yan etkileri olan uyuşukluk ve baş dönmesi hissini daha da arttırmaktadır.
 9. Şayet 60 yaşın üzerindeyseniz, ilacın yan etkileri nedeniyle zarar görme riskiniz daha yüksektir.
 10. İlacın kullanımı sırasında dikkat gerektiren aktiviteleri yapmamalısınız. Şayet makine ve araç kullanacaksanız veya tehlikeli aktiviteleri yapacaksanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde alınması, çocuklarda yarık damak, yarıkIar ve diğer kusurlara neden olabilir

ALLERJIN Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için bir ölçüm kabıyla veya bir ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır. Her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız.

 

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uyku hali, uyuşukluk ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Difenhidramin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ALLERJIN Şurup

 

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.