AKNILOX Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Eritromisin olan AKNILOX  % 2 Jel, vücutta iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltarak çalışan ve cilt üzerindeki bakterilerin yayılmasını önleyen bir antibiyotiktir. Akne (sivilce) tedavisinde uygulanır.

AKNILOX % 2 Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cilt üzerindeki bakterilerin yayılmasını önleyen bir antibiyotiktir. Akne (sivilce) tedavisinde uygulanır.
 3. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı ve benzeri yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 4. İlacın tam olarak etkisini göstermesi 6 veya 8 haftayı bulabilir.
 5. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 6. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan sonra durumuzda herhangi bir iyileşme olmaz veya sorun daha da kötüleşirse doktor ile görüşmelisiniz.
 8. Ağzınıza, gözünüze, dudaklarınıza  ve açık yaralara  temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. Tahriş veya hasar görmüş ciltlere uygulamayınız.
 10. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlerde kullanmak sakıncalıdır.
 11. Tedavi edilen bölgede yanma, kızarıklık, kuruma ve kaşıntı  gibi vakıalar gelişirse ilacın dozunun azaltılması için hekiminize müracaat etmelisiniz.
 12. Hamilelik  döneminde ilacın zararı olup olmadığı henüz kesinlik kazanmamıştır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

AKNILOX  % 2 Jel‘in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla sivilceli bölgeye sürünüz.  Genellikle sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanır. İlacı sürdükten sonra ellerinizi yıkayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen bölgede  yanma, kızarıklık, kaşıntı ve ödem  gibi  yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:   Eritromisin

Ticari-Jenerik ismi:  AKNILOX % 2 Jel

AKNILOX  % 2 Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

AKNILOX-Jel-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.