TERMYCET Krem

TERMYCET Krem neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi Terbinafin hidroklorür olan TERMYCET Krem, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir preparattır. El ve ayak parmak aralarında meydana gelen atlet ayağı mantar hastalığı (tinea pedis); kasıklarda ve koltuk altlarında görülen mantar hastalıkları (tinea kruris); saçkıran (Tinea korporis);  derinin kıvrımlı yerlerinde görülen isilik;  tırnaklarda ve seyrek olarak da iç organlarda görülen mantar hastalıkları (kutanöz kandidiyazis), deri üzerinde açık veveyaha koyu yamalar şeklinde görülen mantar  hastalığı (Tinea versicolor)  tedavisinde uygulanır.

TERMYCET Krem Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir preparattır.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı ve benzeri vakıalardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. İlacı uyguladıktan sonra en az 3 saat tedavi edilen cilt bölgesini yıkamayınız.
 6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız
 7. Tedavinin tam olarak başarıya ulaşması için hijyenik şartlara düzenle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, her gün değiştirilmeli ve kaynatılmalıdır.
 8. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz. Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 9. Tedavi başladıktan sonra 2 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse veya daha da kötüleşirse derhal hekiminize başvurmalısınız.
 10. İlacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. Kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi bol su ile yıkayınız.
 11. Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmak sakıncalıdır.
 12. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

TERMYCET Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli biçimde ve yeterli sürede kullanınız. Günde bir veya iki kez uygulayınız.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı ve benzeri vakıalardan herhangi biri görüldüğünde, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Terbinafin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: TERMYCET Krem

TERMYCET Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

TERMYCET-Krem-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: TERMYCET Krem
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/termycet-krem.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
TERMYCET Krem Google
TERMYCET Krem Yandex
Bugün: 21-Feb-2018 16:11:20
Ulusalarası saat: 21-02-18 13:11:20
Yazı tarihi ve Günü : 11 Temmuz 2017Salı

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
TREGS 1 g I.M. Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz İçeren Flakon
TREGS 1 g I.M. Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz İçeren Flakon

Kullanımı : Etken maddesi  Seftriakson sodyum olan TREGS 1 g I.M. Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek,...

GASTOPAL DUO Süspansiyon
GASTOPAL DUO Süspansiyon

Kullanımı : Etken maddesi  Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat, Sodyum aljinat olan GASTOPAL DUO Süspansiyon, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, reflüye karşı mekanik bir engel...

Kapat