Tantum Jel

Tantum Jel neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Benzidamin hidroklorür olan Tantum Jel, iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap önleyici bir preparattır.  Herhangi bir hasar, zedelenme veya cerrahi müdahale sonucu meydana gelen yumuşak doku zedelenmelerine bağlı bölgesel ödem, iltihap ve ağrı vakıalarında; burkulma, ezilme ve adale gerilmesi ile meydana gelen ağrılı ve iltihabi vakıalar, bel ağrısı; kas ağrıları; tendon iltihabı ve bursit hastalığına bağlı ağrıların tedavisinde uygulanır.

Tantum Jel Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Herhangi bir hasar, zedelenme veya cerrahi müdahale sonucu meydana gelen yumuşak doku zedelenmelerine bağlı bölgesel ödem, iltihap ve ağrı vakıalarında; burkulma, ezilme ve adale gerilmesi ile meydana gelen ağrılı ve iltihabi vakıalar, bel ağrısı; kas ağrıları; tendon iltihabı ve bursit hastalığına bağlı ağrıların tedavisinde uygulanır.
 3. Kozmetikler, güneş koruyucuları, losyonlar ve diğer cilt ürünleri bu ilaç ile beraber kullanılmamalıdır. Birlikte kullanıldıklarında ciltte tahrişe neden olabilir.İlaç uygulandığında emilerek kana karışma riski düşükte olsa kalp ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir.
 4. İlacı, egzamalı, enfeksiyonlu, cilt yaralarında, kabartı ve isilik olan ciltlerde ve yaralı cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır.  Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 6. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 7. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 8. İlacın ağzınıza veya gözünüze temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Tantum Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen bölgede kızarıklık, kaşıntı ve tahriş nadiren görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Benzidamin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:   Tantum Jel

Tantum Jel  Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Tantum-Jel-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: Tantum Jel
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/tantum-jel.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Tantum Jel Google
Tantum Jel Yandex
Bugün: 25-May-2018 19:32:39
Ulusalarası saat: 25-05-18 16:32:39
Yazı tarihi ve Günü : 9 Ocak 2017Pazartesi

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
TARKA FORTE 240/4 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Verapamil hidroklorür, Trandolapril olan TARKA FORTE 240/4 mg Film Tablet, yüksek kan basıncı varlığında, kan...

EDOLAR 500 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Etodolak  olan EDOLAR 500 mg Film Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri...

Kapat