Silina Kapsül

Silina Kapsül neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi Ampisilin trihidrat olan Silina Kapsül, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, zatürre, bel soğukluğu, kulakta gelişen enfeksiyonlar,  idrar yolu enfeksiyonları ve E. coli veya salmonella enfeksiyonlarını tedavi edici penisilin grubu bir antibiyotiktir.

Silina Kapsül Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, zatürre, bel soğukluğu, kulakta gelişen enfeksiyonlar,  idrar yolu enfeksiyonları ve E. coli veya salmonella enfeksiyonlarını tedavi edici penisilin grubu bir antibiyotiktir.
 3. Şayet penisilin grubu antibiyotiklere ve sefalospolin grubu ilaçlara alerji durumu varsa veya  böbrek hastalığı, astım, mononükleoz , herhangi bir kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımdan kaynaklanan ishal veya geçirmiş olduğunuz herhangi bir alerji  durumu  varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu  enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 5. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 6. Tedavi süresi esnasında ilacın durumunuzu  iyileştirdiğinden emin olmanız için,  kan değerlerinizi tahlil ettirmelisiniz. Ek olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 7. Bu ilacı bel soğukluğu hastalığı için kullanıyorsanız, doktorunuz cinsel yolla bulaşan başka bir hastalık olan, frengi (sifiliz) içinde test yaptırmanızı isteyebilir.
 8. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 9. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Doğmamış bebeğe zarar vermesi beklenemez. Fakat emzirme döneminde emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

Silina Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber aç karnına almanız gerekir. Yemek yemeden an az 1 saat önce veya yemek yedikten en az 2 saat sonra almanız gerekir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, mide ağrısı, iştah kaybı , düşük ateş,  koyu renkli idrar, kil renkli dışkı, sarılık ve üç günden fazla süren ishal, kolay kanama veya çürük oluşumu, idrar yapmada zorluk, Ajitasyon, bilinç bulanıklığı, anormal düşünce veveyavranışlar, gözlerde kararma, nöbet, istem dışı kasılma, vücut ağrısı, grip belirtileri  gibi yan etkilerden herhangi biri  varsa ilacı kullanmayı durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Ampisilin trihidrat

Ticari-Jenerik ismi:  Silina Kapsül

Okuduğunuz ilaç: Silina Kapsül
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/silina-kapsul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Silina Kapsül Google
Silina Kapsül Yandex
Bugün: 26-Apr-2018 12:20:58
Ulusalarası saat: 26-04-18 09:20:58
Yazı tarihi ve Günü : 14 Temmuz 2017Cuma

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
BAXANT PLUS B12 225/1 mg Film Tablet
BAXANT PLUS B12 225/1 mg Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Pregabalin (225 mg), B12 vitamin (1 mg) olan BAXANT PLUS B12 225/1 mg Film Tablet, hastalık nöbetlerine (epilepsi nöbeti...

Doxium 500 mg Kapsül
Doxium 500 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Kalsiyum dobesilat olan Doxium 500 mg Kapsül, kılcal damarların direncini arttırarak, kılcal damar geçirgenliğinin azalmasını...

Kapat