RHINFANT Burun Spreyi

RHINFANT Burun Spreyi neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Oksimetazolin hidroklorür olan RHINFANT Burun Spreyi, burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle meydana gelen burun tıkanıklığını gidermek için kan damarlarını daraltarak (büzerek) çalışan bir preparattır. Burun ve sinüslerde kan damarlarının daralmasını sağlayarak tıkanıklığı giderir. Mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi)  veya  soğuk algınlığına bağlı kısa süre içerisinde gelişen nezle ile ilgili burun tıkanıklıklarının tedavisi; paranazal sinüs ( alın, burnun arka kısmı ve burnun her iki tarafında bulunan kemik boşluklar ) hastalıklarında salgı boşaltılması;  orta kulak iltihaplarında geniz mukozasındaki şişliğin tedavisi ve rinoskopiyi (burun boşluklarının incelenmesini)  kolaylaştırmak için uygulanır. Kullanımı 2 yaş ve üzeri çocuklar içindir.

RHINFANT Burun Spreyi Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle meydana gelen burun tıkanıklığını gidermek için kan damarlarını daraltarak (büzerek) çalışan bir preparattır. Burun ve sinüslerde kan damarlarının daralmasını sağlayarak tıkanıklığı giderir.
 3. Burun deliklerinizin içinde yara, iltihap ve kabuklanma varsa, kullanmak sakıncalıdır.
 4. 7 günden fazla kullanmak sakıncalıdır. İlacın uzun süre kullanılması burun  dokusunda hasara ve kronik burun tıkanıklığına neden olabilir. Şayet belirtilerinizde iyileşme olmazsa doktor ile görüşünüz.
 5. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 6. Şayet prostat büyümesi, böbrek üstü bezi tümörü,  yüksek tansiyon, dar açılı göz tansiyonu, şeker hastalığı, kalp hastalığı, atardamarlarda sertleşme, tiroid bozukluğu varsa veya MAO inhibitörler ve trisiklik antideprasan ilaçlarla tedavi görüyorsanız bu ilacı kullanmadan önce  hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

RHINFANT Burun Spreyi’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kullanmadan önce burnunuzu temizleyiniz. Her bir burun deliğine sadece 1 er kez püskürtünüz. Günde 3 defadan fazla kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Burun mukozasında, ağız ve boğazda yanma ve kuruluk yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Oksimetazolin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:  RHINFANT Burun Spreyi

RHINFANT Burun Spreyi Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

rhinfant-burun-spreyi-ilac-prospektusu





Okuduğunuz ilaç: RHINFANT Burun Spreyi
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/rhinfant-burun-spreyi.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
RHINFANT Burun Spreyi Google
RHINFANT Burun Spreyi Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:09:26
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:09:26
Yazı tarihi ve Günü : 23 Aralık 2015Çarşamba

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ZALDIAR 20 Film Tablet
ZALDIAR 20 Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Parasetamol, tramadol hidroklorür olan ZALDIAR Film Tablet, merkezi sinir sistemi üzerine etki eden ağrı kesici bir preparattır.  Omurilik...

Oksizinc Krem Çinko Oksit

Kullanımı: Etken Maddesi  Çinko oksit olan Oksizinc Krem Çinko Oksit, ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü ve  gelişmelerini önleyici bir üründür....

Kapat