REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul

REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Diş ağrısı, adet dönemi ağrıları, böbrek ağrısı, ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı vakıalarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Tablet olarak ağızdan  ilaç alması mümkün olmayan hastalara uygulanır.

REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılarda, şiddetli böbrek ağrısı, bel ağrısı ve kas-iskelet sistemi ağrılarında uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Tablet olarak ilaç alması mümkün olmayan hastalara uygulanır.
 3. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği vakıalarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyabilirsiniz.
 5. 18 yaş altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren  etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Damar veya kas içine uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı veya kusma,  enjeksiyon bölgesinde ağrı, kızarıklık veya morarma yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

Ticari-Jenerik ismi: REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul

Okuduğunuz ilaç: REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/revafen-50-mg-enjeksiyon-ve-infuzyon-icin-cozelti-iceren-ampul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul Google
REVAFEN 50 mg Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:14:34
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:14:34
Yazı tarihi ve Günü : 19 Şubat 2018Pazartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MENEKLIN 300 mg IM/IV Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Klindamisin olan MENEKLIN 300 mg IM/IV Ampul, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları...

MADEPZOL 10 mg Tablet
MADEPZOL 10 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Aripiprazol olan MADEPZOL 10  mg Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan...

Kapat