PRANOW Tablet

PRANOW Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Pramipeksol olan PRANOW 0,,250 mg Tablet,• Parkinson hastalığının ( yavaş ilerleyici, beyin hücrelerinde kayıp ile seyreden bir beyin hastalığıdır) tedavisinde tek başına veya dopa iyileştirilmesine yardımcı olarak kullanılan bir preparattır. İnsan beyninde belli bölgelerde dopamin üreten beyin hücreleri bulunur. Dopamin insanların akıcı ve koordine hareketler yapmalarını temin eder. Dopamin üreten beyin hücrelerinin %60 ila %80’i kayba uğradığında yeterli miktarda dopamin üretilemez ve Parkinson hastalığının motor belirtileri ortaya çıkar. Parkinson hastalığının belirtilerinin tedavisinde  ve huzursuz bacak sendromunun (Huzursuz bacak sendromu: özellikle istirahat döneminde ve uyku sırasında  ortaya çıkan bacaklarda uykudan uyandıracak seviyede uyuşma, yanma, iğnelenme, karıncalanma, ağrı ve şiddetli hareket ettirme isteği ve benzeri yakınmalarla kendini gösteren bir nörolojik hastalıktır.) tedavisinde uygulanır.

PRANOW 0,250 mg Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Parkinson hastalığı tedavisinde ve huzursuz bacak sendromu tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. İlacın alkol ile beraber kullanımı ilacın yan etkilerini daha da artırmaktadır.
 4. Şayet ilacın kullanımı sırasında sigaraya başlarsanız veya sigarayı bırakırsanız, bu durumdan hekimi haberdar ediniz. Doktorunuz ilacınızın dozunu durumunuza göre ayarlayacaktır.
 5. Parkinson hastalığı tedavisinde bu ilacın kullanımı, kumar alışkanlığı ve cinsel istekte artış ve benzeri kontrol edilemeyen davranışlara yol açabilir. Bu davranışlar, genellikle yüksek doz alan hastalarda görülebilir. Doz azaltıldığında veya tedavi sonlandırıldığında bu davranışlar kaybolmaktadır.
 6. İlacın kullanımıyla özellikle tedaviye yeni başlandığında, kan basıncında düşüş olabileceğinden, tedavi sırasında hastanın kan basıncı izlenmelidir.
 7. İlacın kullanımı sırasında, sakinleştirici etkisi sebebiyle günlük faaliyetler (örneğin yemek yeme, araba kullanma gibi) sırasında uyuklama ve ani uyku nöbetleri görülebilir. Bundan dolayı ilacın sizin bünyenizi nasıl etkilediğini anlayana kadar,  araba veya makine kullanmak  gibi tehlikeli olabilecek faaliyetlerden uzak durunuz.
 8. Bu ilacı 18 yaş altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 9. Şayet  karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız  varsa veya  ciddi kalp sorunlarınız, şizofreni ve benzeri ciddi psikiyatrik sorunlarınız varsa, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 10. İlaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahiptir. Tedavi sürecinde  araç ve makine kullanmak ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerden uzak durunuz.
 11. Hamilelik ve emzirme döneminde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde doktorunuz ilacın yarar/zarar durumunu değerlendirip, bu ilacı kullanıp kullanmayacağınıza karar verecektir. Emzirme döneminde, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

PRANOW 0,250 mg Tablet’in  Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, mide şikayetleri, karın ağrısı, hazımsızlık, uykulu hissetme hali, halüsinasyon, hipotansiyon ve deri döküntüleri  gibi yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Pramipeksol

Ticari-Jenerik ismi: PRANOW 0,250 mg  Tablet

PRANOW 0,250 mg  Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

PRANOW-0250-mg-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: PRANOW Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/pranow-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
PRANOW Tablet Google
PRANOW Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 23:55:15
Ulusalarası saat: 20-06-18 20:55:15
Yazı tarihi ve Günü : 10 Aralık 2017Pazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DONEPTIN 5 mg/5 mg Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Donepezil hidroklorür (5 mg), Memantin hidroklorür (5 mg) olan DONEPTIN 5 mg/5 mg Film Kaplı Tablet,...

CANTAB 16 mg Tablet
CANTAB 16 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Kandesartan sileksetil olan  CANTAB 16 mg Tablet,  kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin...

Kapat