POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon

POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Parasetamol olan POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile beraber görülen ağrı ve ateş vakıalarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş vakıalarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında uygulanır. Kullanımı 2 aylık ve üzeri bebekler  ile 12 yaş arası çocuklar içindir.

POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile beraber görülen ağrı ve ateş vakıalarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş vakıalarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında uygulanır.
  3. 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
  4. 5 günden fazla kullanmak sakıncalıdır.
  5. Karaciğer veya böbrek hastalığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  6. Kalp, akciğer hastaları ve anemisi olanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.
  7. 3 günden fazla süren ateş ve 5 günden fazla devam eden ağrılarda hekiminize müracaat etmelisiniz.

POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.
  3. 2-11 ay arasında olan bebeklere 1/2 ölçek, 1-2 yaş arasında olan çocuklara 1 ölçek, 2-3 yaş arasında olan çocuklara 1.5 ölçek, 4-5 yaş arasında olan çocuklara 2 ölçek, 6-8 yaş arasında olan çocuklara 2.5 ölçek  ve 9-10 yaş arasında olan çocuklara 3 ölçek verilir. Bu dozlar günde 4 defaya kadar tekrarlanabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Hafif bulantı, ishal , halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Parasetamol

Ticari-Jenerik ismi: POLMOFEN 120 mg Pediatrik Süspansiyon





Okuduğunuz ilaç: POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/polmofen-pediatrik-120-mg-suspansiyon.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon Google
POLMOFEN Pediatrik 120 mg Süspansiyon Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:19:33
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:19:33
Yazı tarihi ve Günü : 23 Mart 2017Perşembe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Fumast Şurup
Fumast Şurup

Kullanımı : Etken maddesi Ketotifen olan Fumast Şurup, vücuttaki bir doğal histaminin salımını engelleyen, histaminin etkilerine zıt...

VALTAN PLUS 320/12,5 mg Film Tablet
VALTAN PLUS 320/12,5 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Valsartan, Hidroklorotiyazit olan VALTAN PLUS 320/12,5 mg Film Tablet, yüksek kan basıncını düşürücü ve idrar söktürücü bir...

Kapat