Pantomed Krem

Pantomed Krem neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Dekspantenol olan Pantomed Krem, cilt onarma özelliği olan bir preparattır. Cerrahi yaralar; bacak ülseri (bacak yarası) ve yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; anüs çatlakları;  pişikler; enfeksiyona bağlı olmayan yara ve yanıklar; güneş yanıkları; kesik, sıyrık ve çizik ve benzeri yüzeysel yaralar ve  kuru veya tahriş olmuş derinin iyileştirilmesi için uygulanır.

Pantomed Krem Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cerrahi yaralar; bacak ülseri (bacak yarası) ve yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; anüs çatlakları;  pişikler; enfeksiyona bağlı olmayan yara ve yanıklar; güneş yanıkları; kesik, sıyrık ve çizik ve benzeri yüzeysel yaralar ve  kuru veya tahriş olmuş derinin iyileştirilmesi için uygulanır.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak biçimde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.
 4. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile veya ped ile kapatınız.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınmalısınız.
 6. Bu ilacı meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 7. Bu ilacın gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Pantomed Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak biçimde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ciltte tahriş ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Dekspantenol

Ticari-Jenerik ismi:  Pantomed Krem

Okuduğunuz ilaç: Pantomed Krem
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/pantomed-krem.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Pantomed Krem Google
Pantomed Krem Yandex
Bugün: 26-Apr-2018 12:24:31
Ulusalarası saat: 26-04-18 09:24:31
Yazı tarihi ve Günü : 11 Nisan 2018Çarşamba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
CIPRONATIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon  Çözeltisi İçeren 1 Flakon
CIPRONATIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon  Çözeltisi İçeren 1 Flakon

Kullanımı : Etken maddesi  Siprofloksasin olan CIPRONATIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon  Çözeltisi İçeren 1 Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden...

Xetanor 30 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Paroksetin hidroklorür olan Xetanor 30 mg Film Tablet, beyinde salgılanan ve  sinir hücreleri arasında iletimi ve...

Kapat