OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon

OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Latanoprost olan OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon,  gözden akan sıvı miktarını arttırarak, göz içi yüksek basıncı düşüren, göz tansiyonu ilacı olup, Görme kabiliyetini etkileyen, Açık açılı göz tansiyonu (açık açılı glokom, geniş açılı göz tansiyonu) ve oküler hipertansiyon (Göz içi basıncının 21 mm Hg’nın üzerinde olduğu ve gözde herhangi bir hasarın oluşmadığı ancak yakından takip edilmesi gereken klinik durum) hastalığı tedavisinde uygulanır.

OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Gözden akan sıvı miktarını arttırarak, göz içi yüksek basıncı düşüren, göz tansiyonu ile ilgili bir preparattır.
 3. Kullanımı,  erişkinler, bebekler ve tüm yaş grubu çocuklar içindir.
 4. Şayet başka bir göz ilacı kullanıyorsanız, bu ilacın kullanımından  10 dakika önce veya 10 dakika sonra kullanmalısınız.
 5. Lens takmak için ilacı uyguladıktan sonra en az 15 dakika bekleyiniz.
 6. Damlatıcının ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Şayet damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara neden olabilir.
 7. Kullanımı gözlerde, göz kapağında ve kirpiklerde renk değişimine neden olabilir. Renk değişimi tedavi sonrasında da kalıcı olabilir ve sadece tedavi edilen gözde ve kirpiklerde  renk değişimi olabilir, diğer gözle fark oluşabilir.
 8. Şayet şiddetli ve kontrol altına alınamayan astım hastalığı; gözde iltihap oluşumuna yatkınlığınız varsa; gözlerinizden ameliyat olduysanız yada ameliyat olacaksanız; göz kuruluğu veya göz ile ilgili diğer rahatsızlıklar; gözde iltihap oluşumuna yatkınlığınız varsa; gözlerinizde bir enfeksiyon veya şişme varsa veya katarakt ameliyatı geçirdiyseniz; kullanmadan önce hekiminize rahatsızlıklarınız hakkında bilgi veriniz.
 9. İlacı damlattığınızda  görme bulanıklığı yaptığından, görmeniz netleştikten sonra araba veya makine kullanabilirsiniz.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlatıcıyı yavaşça sıkınız ve sadece 1 kez damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemek zorundasınız. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı biçimde uygulayınız. Şişenin iç kapağı ile şişeyi kapatınız.
 3. Etkilenen gözünüze veya her iki gözünüze günde 1 kez 1 damla damlatınız. En iyi sonucu almak için akşamları uygulayınız. Günde 1 kezden fazla kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Gözlerde, göz kapağında ve kirpiklerde renk değişimi, kızarıklık, gözün yüzeyinde tahriş veya bozukluk, göz kapağında iltihap, gözde ağrı ve ışığa hassasiyet yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Latanoprost
Ticari-Jenerik ismi: OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon

OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Okuduğunuz ilaç: OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/oftagen-steril-oftalmik-solusyon.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon Google
OFTAGEN Steril Oftalmik Solüsyon Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:39:23
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:39:23
Yazı tarihi ve Günü : 14 Eylül 2017Perşembe

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TYLOL COLD Şurup

Kullanımı : Etken maddesi Parasetamol, Dekstrometorfan hidrobromür, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür olan TYLOL COLD Şurup, histaminin etkilerini giderici, öksürük...

Gerakon Tablet
Gerakon Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Fenilefrin hidroklorür  olan Gerakon Tablet, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yollarında...

Kapat