Moxitec Film Tablet

Moxitec Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Moksifloksasin olan  Moxitec Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Solunum yolu (kronik bronşitin alevlenmesi, akut sinüzit, bademcik iltihabı, farenjit, orta kulak iltihabı, toplum kökenli zatürre gibi) enfeksiyonları, kalça kemikleri arasındaki boşlukta meydana gelen iltihabi hastalıklar;  karın içi enfeksiyonları ve deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarını (kıl kökü iltihabı, çıban, apse, yara enfeksiyonları) tedavi edici bir preparattır.

Moxitec Film Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Solunum yolu (kronik bronşitin alevlenmesi, akut sinüzit, bademcik iltihabı, farenjit, orta kulak iltihabı, toplum kökenli zatürre gibi) enfeksiyonları, kalça kemikleri arasındaki boşlukta meydana gelen iltihabi hastalıklar;  karın içi enfeksiyonları ve deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarını (kıl kökü iltihabı, çıban, apse, yara enfeksiyonları) tedavi edici bir preparattır.
 3. Şayet antibiyotik alerjisi, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kendinizde veya ailenizde uzun QT aralığı varlığı, çizgili kas zayıflığı, eklemlerinizde problemler, ani hastalık nöbetlerini (sara gibi), kanda düşük potasyum seviyesi ve benzeri hastalıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacınızı kullanırken, ani bir ağrı, acı, şişlik ve eklemlerinizde hareket zorluğu ve benzeri vakıalarla karşılaşırsanız, ilacın kullanımını durdurup acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 6. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 7. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 8. Bu ilaç tendon şişmesi veya yırtılmasına neden olabilir. Şayet, 60 yaşın üzerindeyseniz veya  ağız yoluyla steroid grubu bir ilaç alıyorsanız veya  böbrek, kalp veya akciğer nakli geçirdiyseniz bu riskin meydana gelmesi olasılığı daha fazladır.
 9. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına, güneş lambalarına ve solaryum ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir ve güneş yanıklarına neden olabilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 10. Bu ilacı 18 yaşın altındaki kişilere vermeyiniz.
 11. Bu ilacı kullanırken her zamankinden daha fazla su içmelisiniz.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Moxitec Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Aç veya tok karnına alınabilir. İlacınızı her gün aynı saatte almaya özen gösterin.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı veya sulu ishal, kalp atışlarında düzensizlik, eklem ağrısı, ciltte kabartı,  idrar tutukluğu, kolay kanama veya çürük oluşumu, ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı,uyuşukluk, karıncalanma ve vücudun herhangi bir yerinde şiddetli ağrı, koyu renkli idrar, yüzde soluk renk, halüsinasyon, görme, bilinç bulanıklığı, depresyon, irade dışı kasılmalar ve benzeri yan etkilerde acil yardım için hekiminize başvurmalısınız.

 

Etken Maddesi: Moksifloksasin

Ticari-Jenerik ismi: Moxitec Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: Moxitec Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/moxitec-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Moxitec Film Tablet Google
Moxitec Film Tablet Yandex
Bugün: 26-Apr-2018 12:22:09
Ulusalarası saat: 26-04-18 09:22:09
Yazı tarihi ve Günü : 9 Nisan 2018Pazartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Oksizinc Losyon

Kullanımı: Etken maddesi  Çinko oksit olan Oksizinc Losyon, ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü ve  gelişmelerini önleyici bir preparattır. Güneş...

CABASER 2 mg Çentikli Tablet
CABASER 2 mg Çentikli Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Kabergolin olan CABASER 2 mg Çentikli Tablet,• Parkinson hastalığının (yavaş ilerleyici, beyin hücrelerinde kayıp ile seyreden bir...

Kapat