Meksun 7,5 mg Tablet

Meksun 7,5 mg Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Meloksikam olan Meksun 7,5 mg Tablet, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltmaya yararlı bir preparattır. Kireçlenme (Osteoartrit: eklemlerde kıkırdak dokunun yapısında bozulma, kıkırdakta incelme, aşınma ve tahribatın ortaya çıktığı bir eklem hastalığı), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit), omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket kabiliyetinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edilen ağrılı ilerleyici romatizma (ankilozan spondilit) belirti ve bulgularının tedavisinde ve akut kas-iskelet sistemi ağrılarıakut gut artriti (Ayak parmaklarında, ayaklarda, ayak bileklerinde, ellerde ve el bileklerde ani ağrı nöbetleriyle kendini gösteren bir hastalıktır.) ağrıları,   ameliyat sonrası  görülen şişlik ve ağrılar ile adet dönemi  ağrılarının (Dismenore)  tedavisinde kullanır.

Meksun 7,5 mg Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltmaya yararlı bir preparattır.
 3. Kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. Kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 4. Tedaviniz sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşın sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurmalısınız.
 5. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 6. Kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir. Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Şayet daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip varlığı, karaciğer  hastalığı, böbrek hastalığı  varsa, durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz.
 8. Şayet ağır karaciğer veya böbrek yetmezliği, geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama veya  iltihap veya ağrı kesici ilaçlara (örneğin ibuprofen,  diklofenak, Asetilsalisilik asit/Aspirin gibi) alerji vakıalarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 9. Yaşlı hastalarda mide ve bağırsaklarda kanama riski daha yüksek olduğundan, dikkatli kullanılmalıdır.
 10. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 11. Baş dönmesi, göz kararması, sersemlik ve benzeri yan etkilerinden dolayı, araç veya makine kullanmak ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerden kaçınmalısınız.
 12. 16 yaşından küçük çocuklarda ve ergenlerde kullanılmamalıdır.
 13. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde de anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Meksun 7,5 mg Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemek sırasında almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, hazımsızlık, karın ağrısı, ishal, kabızlık, gaz, baş ağrısı ve ödem yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Meloksikam

Ticari-Jenerik ismi: Meksun 7,5 mg Tablet

Meksun 7,5 mg Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

meksun-75-mg-tablet-ilac-prospektusu

Okuduğunuz ilaç: Meksun 7,5 mg Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/meksun-75-mg-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Meksun 7,5 mg Tablet Google
Meksun 7,5 mg Tablet Yandex
Bugün: 25-May-2018 19:38:59
Ulusalarası saat: 25-05-18 16:38:59
Yazı tarihi ve Günü : 13 Ocak 2018Cumartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
CATAFLAM 50 mg Draje

Kullanımı : Etken maddesi  Diklofenak potasyum olan CATAFLAM 50 mg Draje, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan belirli biyolojik...

APIREKS PEDIATRİK Süspansiyon

Kullanımı : Etken maddesi   İbuprofen olan APIREKS PEDIATRİK Süspansiyon, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltmaya yararlı bir preparattır. Çocuklarda...

Kapat