Lorantis Tablet

Lorantis Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Loratadin olan Lorantis Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Kronik kurdeşen; kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; alerjik diğer deri hastalıkları; saman nezlesi ve alerjik nezle belirtileri olan kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı ve benzeri  belirtilerin tedavisinde uygulanır.

 

Lorantis Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kronik kurdeşen; kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; alerjik diğer deri hastalıkları; saman nezlesi ve alerjik nezle belirtileri olan kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı ve benzeri  belirtilerin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu varsa veya karaciğer hastalığınız  veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Şayet alerji için herhangi bir deri testi yapılacaksa, test sonuçlarını etkileyebileceğinden dolayı, ilacı testlerden önce 2 gün süre ile almamalısınız.
 5. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini arttırabilir.
 6. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
 7. Şayet Eritromisin (antibiyotik ilaç), Ketokonazol (mantar enfeksiyonu ilacı) ve Simetidin (mide asidini azaltıcı ilaç) kullanıyorsanız, istemeyen etkilerle karşılaşmamak için bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 8. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak  gibi uyanık ve zinde olmayı gerektiren etkinliklerde çok dikkatli olmalısınız.
 9. 12 yaş altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Hamile iseniz veya hamilelik şüphesi varsa, ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Lorantis Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. İlacınızı tercihen aç veya tok karnına alabilirsiniz.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uyku hali, baş ağrısı, sinirlilik, yorgunluk, iştah artışı gibi yan  etkiler görülebilir.

.

Etken Maddesi:  Loratadin

Ticari-Jenerik ismi: Lorantis Tablet

 

Okuduğunuz ilaç: Lorantis Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/lorantis-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Lorantis Tablet Google
Lorantis Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 23:53:45
Ulusalarası saat: 20-06-18 20:53:45
Yazı tarihi ve Günü : 12 Ocak 2018Cuma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ELEKTRA Jel

Kullanımı : Etken maddesi Deksketoprofen trometamol olan ELEKTRA Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı ağrı kesici ve iltihap önleyici bir...

PULMOREST Şurup

Kullanımı : Etken maddesi Levodropropizin olan PULMOREST Şurup, öksürük kesici bir preparattır. Değişik nedenlere bağlı kuru öksürük (balgamsız öksürük) durumunda...

Kapat