LEVONAT 750 mg Film Tablet

LEVONAT 750 mg Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Levofloksasin olan  LEVONAT 750 mg Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele eden antibiyotik bir preparattır. Solunum yolu (bronşit, toplum kökenli zatürre, hastane kaynaklı zatürre gibi) enfeksiyonları;  bakterilerin neden olduğu yüz kemiklerinin içindeki hava boşluklarının akut iltihabı (sinüzit); havaya karışmış şarbon mikrobuna maruz kalma durumu;  prostat iltihabı, böbrek ve idrar yolu enfeksiyonları (böbrek iltihaplanması ve idrar yolu iltihabı gibi);  deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

LEVONAT 750 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa; kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Solunum yolu (bronşit, toplum kökenli zatürre, hastane kaynaklı zatürre gibi) enfeksiyonları;  bakterilerin neden olduğu yüz kemiklerinin içindeki hava boşluklarının akut iltihabı (sinüzit); havaya karışmış şarbon mikrobuna maruz kalma durumu;  prostat iltihabı, böbrek ve idrar yolu enfeksiyonları (böbrek iltihaplanması ve idrar yolu iltihabı gibi);  deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.
 3. Gelişmekte olan kıkırdak dokusuna zarar verme riski nedeniyle çocuklarda, büyümesi devam eden ergenlerde, hamilelik sırasında ve emziren kadınlarda kullanılmamalıdır.
 4. Sara hastasıysanız veya daha önce antibiyotik kullanımına bağlı tendon hastalığı yaşadıysanız; kullanmak sakıncalıdır.
 5. Kullanımı cildinizi güneşe karşı hassas hale getirebilir. Tedavi süresi esnasında ve tedaviniz bittikten sonraki 48 saat sürecinde güneş ışınlarından ve solaryum ve benzeri yapay ultraviyole ışınlardan  uzak durunuz.
 6. Şayet  geçmişte antibiyotiğe karşı alerjik reaksiyon, böbrek yetmezliği, karaciğer hastalığı, siroz, ciddi akciğer enfeksiyonu, inme veya diğer beyin yaralanmalarına bağlı beyin hasarı, kalp yetmezliği, kalp krizi öyküsü, psikolojik rahatsızlık, diyabet (şeker hastalığı), eklemlerinizde problemler, kanda potasyum seviyesinin düşük olması, myastenia gravis (çizgili kas zayıflığı) hastalığı,  kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu, epilepsi (sara)  vakıalarından herhangi birine sahipseniz;  bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekiminize bildirmelisiniz. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 7. Tedavi süresi esnasında eklemlerinizin herhangi birinde ani gelişen ağrı, hassasiyet, hareket problemleri ve şişme olursa ilacın kullanımını durdurup acil olarak doktorunuzdan yardım isteyiniz.
 8. İlacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 9. Kullanımı cildinizi güneşe karşı hassas hale getirebilir. Tedavi süresi esnasında ve tedaviniz bittikten sonraki 48 saat sürecinde güneş ışınlarından ve solaryum ve benzeri yapay ultraviyole ışınlardan  uzak durunuz.
 10. İlacın kullanımından 2 saat öncesi ve sonrası herhangi bir antiasit, sukralfat, didanosin veya vitamin veya mineral takviyeleri kullanmak sakıncalıdır. Çünkü bu ilaçlar, ilacınızın etkisini azaltabilir.
 11. Kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 12. 18 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.
 13. Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmaz.

LEVONAT 750 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu yeterli miktarda su ile  almanız gerekir.  Yemeklerle beraber veya yemek aralarında alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı, sersemlik, uykusuzluk, karaciğer enzimlerinde yükselme yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Levofloksasin
Ticari-Jenerik ismi:  LEVONAT 750 mg Film Tablet

LEVONAT 750 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

LEVONAT 750 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Okuduğunuz ilaç: LEVONAT 750 mg Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/levonat-750-mg-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
LEVONAT 750 mg Film Tablet Google
LEVONAT 750 mg Film Tablet Yandex
Bugün: 25-May-2018 19:34:52
Ulusalarası saat: 25-05-18 16:34:52
Yazı tarihi ve Günü : 17 Şubat 2017Cuma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
AMARYL 6 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Glimepirid olan AMARYL 6  mg Tablet, insüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) hastaların kandaki şeker...

NIKSEN Şampuan

Kullanımı : Etken maddesi Permetrin olan NIKSEN Şampuan, baş biti ve bit yumurtalarını öldürücü etkisi mevcuttur. Başta görülen  bit enfeksiyonu (Pediculus humanus...

Kapat