Laksafenol Tablet

Laksafenol Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Fenolftalein olan Laksafenol Tablet, kalın bağırsağı fizyolojik uyarıyla harekete  geçirerek boşalmasını sağlayan müshil etkili bir preparattır.

Laksafenol Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kalın bağırsağı fizyolojik uyarıyla harekete geçirerek boşalmasını sağlayan müshil etkili bir preparattır.
 3. Şayet dışkı yapma düzeninizde ani bir değişiklik fark ettiyseniz ve bu durum 2 haftadan uzun sürdüyse, bir müshil ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 4. İlacın uzun süre kullanımı alışkanlık yapabilir. İlacın uzun süre kullanımı, müshil bağımlılığı, kronik kabızlık ve normal bağırsak fonksiyonunun kaybına  neden olabilir. Bunun için hekimin önerdiği süreden daha fazla kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet akut (kısa süre içinde gelişen) apandisit, ishal, bağırsak tıkanması ve nedeni bilinmeyen karın ağrısı vakıalarından herhangi biri var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Bu ilacı kullanmadan önce tüm rahatsızlıklarınızı hekiminize bildirmelisiniz. Özellikle, iltihaplı kalın bağırsak hastalıkları, rektum bölgesinde nedeni bilinmeyen kanama, ileostomi hastalığı ve dışkı sertleşmesi vakıalarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. Bu ilaç  3 haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Laksafenol Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Nefes almada zorluk, kalp sıkıntısı, sıvı ve elektrolit eksikliği, ilacın alışkanlık yapma durumu ve bağırsağın normal işlevini kaybetme ve benzeri yan etkiler görüldüğünde ilacın alımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

laç Etken Maddesi: Fenolftalein
Ticari-Jenerik ismi:   Laksafenol Tablet

Okuduğunuz ilaç: Laksafenol Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/laksafenol-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Laksafenol Tablet Google
Laksafenol Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 23:50:02
Ulusalarası saat: 20-06-18 20:50:02
Yazı tarihi ve Günü : 15 Temmuz 2017Cumartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
REMORA Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Roksitromisin olan REMORA Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotiktir. Sinüzit, orta...

TIYOKAS Jel

  Kullanımı : Etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid olan TIYOKAS Jel, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik...

Kapat