Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Sefaklor monohidrat  olan Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Üst solunum yolu (bademcik iltihabı, sinüzit, faranjit, orta kulak iltihabı gibi) enfeksiyonları; alt solunum yolu (zatürre gibi) enfeksiyonları; alt idrar yolu (idrar kesesi-idrar kesesi iltihabı, idrarda bakteri miktarının yüksek olması ve benzeri ) enfeksiyonları ve deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Granül Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Üst solunum yolu (bademcik iltihabı, sinüzit, faranjit, orta kulak iltihabı gibi) enfeksiyonları; alt solunum yolu (zatürre gibi) enfeksiyonları; alt idrar yolu (idrar kesesi-idrar kesesi iltihabı, idrarda bakteri miktarının yüksek olması ve benzeri ) enfeksiyonları ve deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.
 3. Herhangi bir böbrek hastalığınız veya bağırsak probleminiz varsa; kullanmadan önce hekiminize sorun hakkında bilgi veriniz.
 4. Soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. İlacın kullanımından önce veya sonraki 1 bir saat içerisinde antiasit ilaç kullanmaktan kaçınmalısınız. Antiasitle beraber alındığında ilacın etkisi azalır.
 6. Tedavi süresi esnasında iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 7. Kullanımı ishale neden olabilir. Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz. Bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıcı olabilir. Doktorunuz önermedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 8. 1 aylıktan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Toz bulunan ilaç şişesine, şişenin çizgisine gelmeyecek biçimde kaynatılmış soğutulmuş su ilave ediniz. Şişenin ağzını kapatıp tozun çözünmesi için çalkalayınız. Daha sonra şişenin içerisine çizgiye gelecek kadar kaynatılmış soğutulmuş su ilave edip yine çalkalayınız. İlacınız içilecek hale gelmiştir. Her kullanımdan önce iyice çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ilacın kendi doz kabı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, ishal, vajinal enfeksiyon ve akıntı, genital kaşıntı, kan ve idrar tahlillerinde anormal sonuçlar yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Sefaklor monohidrat

Ticari-Jenerik ismi: Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Granül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

kefsid-250-mg-5-ml-oral-suspansiyon-icin-granul-ilac-prospektusu

Okuduğunuz ilaç: Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/kefsid-250-mg5-ml-oral-suspansiyon-icin-kuru-toz.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Google
Kefsid 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Yandex
Bugün: 24-Feb-2018 14:46:24
Ulusalarası saat: 24-02-18 11:46:24
Yazı tarihi ve Günü : 16 Eylül 2017Cumartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
SIMFLAT Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Otilonyum bromür, Simetikon olan SIMFLAT Film Tablet, sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazm (kasılma) giderir, sindirim kanalının aşırı...

ADVANTAN S Çözelti
ADVANTAN S Çözelti

Kullanımı : Etken maddesi Metilprednisolon aseponat olan  ADVANTAN S Çözelti, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini...

Kapat