IBUTRIT Tablet

IBUTRIT Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi İbuprofen olan IBUTRIT  Tablet, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltmaya yararlı bir preparattır. Romatoid artrit (esas olarak eklemlerde ağrı, şişlik, tutukluk ve fonksiyon kaybına sebep olan, ancak vücuttaki diğer organları da etkileyebilen, yangılı, kronik bir bağışıklık sistemi hastalığı); Osteoartrit (kireçlenme; eklemlerde kıkırdak dokunun yapısında bozulma, kıkırdakta incelme, aşınma ve tahribatın ortaya çıktığı bir eklem hastalığı); gut (damla) hastalığında görülen eklem iltihabı; özellikle erkeklerde görülen omurlar arası veya omurlarla kaburgalar arasındaki eklemlerin sertleşmesi ve hareket kabiliyetinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edilen romatizmal hastalıklara  (ankilozan spondilit)  bağlı  ateş ve ağrılarda etkilidir. Ameliyat sonrası görülen ağrılar, sırt ağrısı,  eklem ağrıları, romatizma ağrıları, kas ağrıları ve adet döneminde görülen ağrıların (dismenore)  tedavisinde uygulanır. Kullanımı 12 yaş üstü çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.                                                                                                                        .

IBUTRIT  Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2.  Ameliyat sonrası görülen ağrılar, sırt ağrısı,  eklem ağrıları, romatizma ağrıları, kas ağrıları ve adet döneminde görülen ağrıların (dismenore)  tedavisinde uygulanır.
 3. Kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. Kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 4. İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşım sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurmalısınız.
 5. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Yaşlı hastaların, ilacın yan etkileri nedeniyle zarar görme riski daha fazladır.
 8. Şayet daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile konjestif kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip varlığı, düzensiz nöbetler, epilepsi, karaciğer  hastalığı, böbrek hastalığı  gibi vakıalarda hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 9. Tedavi süresi esnasında hekiminize sormadan grip, soğuk algınlığı veya ağrıya karşı başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır. İlacın içeriği ile aynı olan birçok reçetesiz ilaç mevcuttur. Kullanmakta olduğunuz diğer ilaçların etiket veya prospektüsünü okuyarak asetilsalisilik asit, ibuprofen, indometasin, meloksikam, piroksikam, ketoprofen veya naproksen içerip içermediğini öğrenmenizi öneriririz.
 10. Şayet kalp krizi ve felç ve benzeri vakıalardan korunmak üzere kullandığınız aspirin ve türevlerini kullanıyorsanız bu ilacı kullanmaktan kaçınmalısınız. Aspirin ve türevlerinin kalp ve damarlarınız üzerindeki koruyucu etkisini azaltabilir.
 11. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 12. İlacı kullanırken kesinlikle alkol kullanmak sakıncalıdır. Alkol mide kanaması riskini artırmaktadır.
 13. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek özelliklere sahip olduğundan, makine ve araç kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 14. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımı tavsiye edilen bir ilaç değildir. Hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

 

IBUTRIT  Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu midede yol açabileceği tahrişi azaltabilmek amacıyla yemek sırasında bir bardak su  veya sütle beraber almanız gerekir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, mide ağrısı, mide yanması, hazımsızlık, karın ağrısı,  gaz, ishal, kabızlık, iştahsızlık, halsizlik, baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik hali, vücutta şişlik, sinirlilik, ciltte döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:   İbuprofen

Ticari-Jenerik ismi: IBUTRIT  Tablet

Okuduğunuz ilaç: IBUTRIT Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/ibutrit-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
IBUTRIT Tablet Google
IBUTRIT Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:23:53
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:23:53
Yazı tarihi ve Günü : 11 Ağustos 2017Cuma

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CLEOCIN FOSFAT 300 mg IM/IV Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Klindamisin olan CLEOCIN FOSFAT 300 mg IM/IV Ampul, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları...

Seralin 100 mg Çentikli Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Sertralin hidroklorür olan Seralin 100 mg Çentikli Film Tablet,beyinde salgılanan ve  sinir hücreleri arasında iletimi ve...

Kapat