Duobak Film Tablet

Duobak Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Sultamisilin olan Duobak Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir. Sinüzit, orta kulak iltihabı,bademcik iltihabı, bronşit, faranjit,  zatürre ve benzeri solunum yolu enfeksiyonları, böbrek iltihabı ve  idrar kesesi iltihabı ve benzeri idrar yolu enfeksiyonları , karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar, bel soğukluğu, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları ve ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyonların iyileştirilmesi ile ilgilidir.

 

Duobak Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir. Sinüzit, orta kulak iltihabı,bademcik iltihabı, bronşit, faranjit,  zatürre ve benzeri solunum yolu enfeksiyonları, böbrek iltihabı ve  idrar kesesi iltihabı ve benzeri idrar yolu enfeksiyonları , karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar, bel soğukluğu, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları ve ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyonların iyileştirilmesi ile ilgilidir.
 3. Penisilin grubu ilaçlara alerji durumu var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet Mononükleoz, karaciğer veya böbrek hastalığı,  kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal,  ve  geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise  bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz.
 5. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 6. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamıyla temizlenmeden de hastalık belirtilerinizde iyileşme olabilir.
 7. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Duobak Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her tableti bir bardak dolusu su ile beraber yutunuz. Yemeklerle beraber veya aç karnına alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sulu ve kanlı ishal, ateş, üşüme, vücut ağrısı,  grip belirtileri, sinirlilik haliyle beraber baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, deride soyulma ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşırsanız,derhal hekiminize durumu bildirmelisiniz.

 

Etken Maddesi:  Sultamisilin

Ticari-Jenerik ismi: Duobak Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: Duobak Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/duobak-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Duobak Film Tablet Google
Duobak Film Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:13:31
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:13:31
Yazı tarihi ve Günü : 10 Mart 2018Cumartesi

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
FLOTIC 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon

Kullanımı : Etken maddesi  Siprofloksasin olan FLOTIC 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon,  vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları...

TIYOKAS Jel

  Kullanımı : Etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid olan TIYOKAS Jel, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik...

Kapat