Dikloron 100 mg Retard Film Tablet

Dikloron 100 mg Retard Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Diklofenak sodyum olan Dikloron 100 mg Retard Film Tablet, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan belirli biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Kireçlenme (osteoartrit) ağrısı, akut kas-iskelet sistemi ağrıları, akut gut hastalığına bağlı eklem iltihabı,  eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit); omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket kabiliyetinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edilen ağrılı ilerleyici romatizma (ankilozan spondilit) belirti ve bulgularının tedavisinde ve adet dönemi  ağrıları (Dismenore), ameliyat sonrası  görülen ağrılar ile hasar ve zedelenme sonucu meydana gelen şişlik ve ağrıların tedavisinde kullanır. Ateş düşürücü etkisi de mevcuttur.

Dikloron 100 mg Retard Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kireçlenme (osteoartrit) ağrısı, akut kas-iskelet sistemi ağrıları, akut gut hastalığına bağlı eklem iltihabı,  eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit); omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket kabiliyetinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edilen ağrılı ilerleyici romatizma (ankilozan spondilit) belirti ve bulgularının tedavisinde ve adet dönemi  ağrıları (Dismenore), ameliyat sonrası  görülen ağrılar ile hasar ve zedelenme sonucu meydana gelen şişlik ve ağrıların tedavisinde kullanır.
 3. İltihap veya ağrı kesici ilaçlara (örneğin ibuprofen,  diklofenak, Asetilsalisilik asit/Aspirin gibi) alerji durumu varsa; bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Ciddi kalp yetmezliğiniz, orta veya şiddetli böbrek sorunları veya ciddi karaciğer sorunlarınız varsa veya kanama bozukluğu veya kan pıhtılaşma bozukluğunuz veya  astımınız varsa veveyaha önceden aspirin ve türevlerinden başka bir ilaç kullandığınızda astım atağı ve alerjik belirtiler görüldüyse veya süregelen iltihaplı bağırsak hastalığınız veya sindirim sistemi sorunlarınız (hazımsızlık, mide ekşimesi gibi)  varsa; bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. İltihabi bağ dokusu hastalığı, geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak hastalığı, geçirmiş olduğunuz mide kanaması öyküsü, yüksek tansiyon (hipertansiyon), konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, önceden yaşanmış Crohn hastalığı öyküsü, önceden yaşanmış  ülseratif kolit öyküsü, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz ; hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 6. Kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. Kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 7. By-pass ameliyatı öncesi ve sonrası ağrılarında kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 8. 18 yaşından küçük çocuklarda ve ergenlerde kullanmak sakıncalıdır.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılması tavsiye edilmez. Anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Dikloron 100 mg Retard Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemek sırasında alınması önerilmektedir.
 3. Yakınmalar geceleri veya sabahları daha yoğunsa, tercihen akşamları alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, sersemlik, baş dönmesi, göz kararması, bulantı, kusma, ishal, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, iştahsızlık, anormal karaciğer fonksiyonu test sonuçları ve deri döküntüsü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Diklofenak sodyum
Ticari-Jenerik ismi: Dikloron 100 mg Retard Film Tablet

Dikloron 100 mg Retard Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Dikloron-Retard-Film-Tablet-100-mg-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: Dikloron 100 mg Retard Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/dikloron-100-mg-retard-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Dikloron 100 mg Retard Film Tablet Google
Dikloron 100 mg Retard Film Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 23:44:06
Ulusalarası saat: 20-06-18 20:44:06
Yazı tarihi ve Günü : 10 Aralık 2017Pazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ROMAKSEN Jel

Kullanımı : Etken maddesi  Naproksen topikal olan ROMAKSEN Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı ağrı kesici ve...

Duocid Flakon İ.M./İ.V. 1000 mg/500 mg

Kullanımı : Etken maddesi Ampisilin, sulbaktam olan Duocid Flakon İ.M./İ.V. 1000 mg/500 mg, vücut içerisindeki bakterilerle mücadele eden penisilin grubu  bir...

Kapat